Цензор.НЕТ

30.11.18 17:21

ФСБ впроваджує своїх агентів в Україні під виглядом "церковнослужителів", - контррозвідка СБУ. ВIДЕО

У Службі безпеки України заявляють, що російські спецслужби продовжують практику "впровадження" в Україні своїх агентів під виглядом псевдоцерковників, незалежно від віросповідання та конфесійної приналежності.

Про це повідомляє Цензор.НЕТ.

Контррозвідники зазначили, що вказаний громадянин України переїхав на півострів разом з сім'єю до окупації, де працевлаштувався на завод "Кримський Титан". Паралельно з роботою "П" був послушником при Бахчисарайському Свято-Успенському монастирі, де і був затриманий співробітниками ФСБ за підозрами в "нібито" підготовці терористичного акту. З метою залучення "П" до співпраці з подальшим набуттям російського громадянства, співробітниками ФСБ на нього здійснювався фізичний та психологічний тиск.

"Після відмови громадянина України від співпраці він був поміщений у психіатричну лікарню, де тиск продовжили медикаментозним шляхом. Основним завданням "П", в разі його згоди на співробітництво, було паломництво по храмах Західної України і вербування проросійськи налаштованих священнослужителів, з подальшою передачею їхніх паспортних даних кураторам з ФСБ. Через кілька місяців проведених у лікарні "П" був "викуплений" дружиною (сума точно невідома) і після підписання визнання в спробі здійснення терористичного акту був відпущений на материкову частину країни. Таким чином контррозвідники СБУ вкотре виявили спробу спецслужб РФ протиправними методами схилити громадян України до співпраці і створити агентурну мережу в середовищі священнослужителів, що є особливо важливим і небезпечним напередодні здобуття Україною Томосу про автокефалію Православної Церкви", - йдеться в повідомленні.

Служба безпеки нагадує, що за вчинення злочину за ч.1 ст. 111 ("Державна зрада") Кримінального кодексу України передбачена відповідальність у вигляді позбавлення волі на строк до п'ятнадцяти років. Разом з тим, відповідно до положень частини другої статті 111 КК України - звільняється від кримінальної відповідальності громадянин України, якщо він на виконання злочинного завдання іноземної держави, іноземної організації або їхніх представників ніяких дій не вчинив і добровільно заявив органам державної влади про свій зв'язок з ними та про отримане завдання.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики