Цензор.НЕТ

03.12.18 19:13

Сестра Сенцова Каплан заплатила штраф у ДМС і приготувала новий пакет документів для оформлення посвідки на проживання. ВIДЕО

Сестра засудженого в Росії українського режисера Олега Сенцова Наталія Каплан, яка має громадянство Росії, влітку пропустила візит у ДМС і знову ходила туди, щоб отримати офіційні документи, які дозволяють їй жити в Україні.

Про те, що сестра Олега Сенцова має проблеми з Державною міграційною службою, стало відомо 1 грудня зі сторінки Save Oleg Sentsov, передає Цензор.НЕТ.

Сестра Сенцова Каплан заплатила штраф у ДМС і приготувала новий пакет документів для оформлення посвідки на проживання 01

"Center for Civil Liberties/Центр громадянських свобод вже кілька років готує документи, які має подавати Наталія Каплан до Державної міграційної служби для продовження тимчасової посвідки на проживання. Але влітку вона не змогла приїхати на призначену зустріч по запису. Бо мала в цей самий час зустріч високого рівня для обговорення справи брата, яку, звичайно, просто не могла перенести. І потім все застопорилося (тільки не смійтеся, бо це не смішно), бо у неї не було талончика!", - йдеться в повідомленні спільноти.

Спільнота оголосила флешмоб "Талончик для сестри Сенцова".

Напередодні міністр закордонних справ України Павло Клімкін на своїй сторінці в мережі Facebook закликав ДМС "припинити знущатися над людьми".

Сестра Сенцова Каплан заплатила штраф у ДМС і приготувала новий пакет документів для оформлення посвідки на проживання 02

Інформацію про труднощі підтвердила Радіо Свобода і сама Наталя Каплан.

"За документами, Я - не Сенцова і не Каплан (це псевдонім), а хизуватися іменем Олега мені не хочеться, це неправильно і незручно. Я і так сита по горло, що живу його життям, а не своїм. Мені дуже незручно перед іншими іноземцями, які теж проходять кола пекла, але за них ніхто не заступається, якщо не пощастить, їх просто виганяють із країни, або вони змушені жити в статусі нелегала", - написала сестра Сенцова.

3 грудня сестра Олега Сенцова, з правозахисниками і журналістами, укотре прийшла в міграційну службу, де їй пообіцяли зробити документи найближчим часом.

Вона заплатила штраф і збирається подати новий пакет документів для отримання посвідки.

Разом із Наталією Каплан в ДМС пішов юрист Харківської правозахисної групи Василь Мельничук. "Проблема була в тому, що вона не могла зареєструватися в черзі і тому прострочила термін перебування в Україні. Сьогодні-завтра ми таки здамо документи. В міграційній службі пообіцяли, що посвідку зроблять найближчим часом", - говорить юрист.

Він пояснив, що для того, щоб потрапити в електронну чергу, її спочатку потрібно відстояти фізично.

Згідно з українськими законами, після закінчення дії дозволу та не оформлення нового, іноземець має повернутися в країну свого походження.

У Державній міграційній службі ситуацію коментують загалом, без прив'язки до конкретного випадку з сестрою Олега Сенцова.

Сама Наталя Каплан каже, що вже підготувала новий пакет документів. 10 грудня вона має бути в Європарламенті для отримання премії Сахарова, яку в 2018 році присудили Олегу Сенцову.

Нагадуємо, українського режисера Олега Сенцова та активіста Олександра Кольченка затримали в Криму 10 травня 2014 року. Їх звинуватили в підготовці терактів, Кольченка засудили до 10 років позбавлення волі, а Сенцова - до 20.

14 травня 2018 року Сенцов оголосив голодування з вимогою звільнити всіх українських політв'язнів.

5 жовтня Сенцов заявив про припинення голодування з наступного дня. Він зазначив, що в разі продовження до нього застосували б примусове годування через його критичний стан.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики