Цензор.НЕТ

05.12.18 12:45

"Самопоміч" вважає проведення місцевих виборів під час воєнного стану профанацією, - Острікова. ВIДЕО

Проведення місцевих виборів в умовах воєнного стану є профанацією, як виборчого процесу, так і самого воєнного стану.

Про це в кулуарах Ради заявила нардеп ("Самопоміч") Тетяна Острікова, передає парламентський кореспондент Цензор.НЕТ.

"Вибори передбачають свободу пересування, свободу зібрань, висловлювання думок. Вони можуть бути обмежені в умовах воєнного стану. Відповідно буде неможливо реалізувати право вибирати і бути обраним. "Самопоміч" вважає, що проведення виборів в Об'єднані територіальні громади під час воєнного стану буде профанацією і самих виборів і воєнного стану. У Сумській області, наприклад, скасовує глава ОДА фестивалі хорів, як тоді в умовах воєнного стану реалізовуватиметься право людей зібратися і послухати того чи іншого кандидата. Якщо ми хочемо справжній воєнний стан і справжні вибори, то ці вибори не мають проводитися під час воєнного стану", - заявила Острікова.

Також, вона зазначила, що "Самопоміч" підтримує призупинення дії Договору про дружбу з РФ.

Водночас, Острікова зазначила дуже низьку явку народних депутатів, що за її словами пов'язано, як з майбутніми новорічними святами, так і з початком виборчого періоду.

"Верховна Рада цього скликання потихеньку вмирає", - констатувала вона.

Нагадаємо, 26 листопада Верховна Рада проголосувала за введення воєнного стану терміном на 30 днів у таких областях, як Вінницька, Донецька, Запорізька, Луганська, Миколаївська, Одеська, Сумська, Харківська, Херсонська, Чернігівська, а також це стосується внутрішніх вод Азово-Керченської акваторії.

Рішення про введення воєнного стану ухвалено у зв'язку з актом агресії Росії проти України в Керченській протоці. Унаслідок незаконних дій російських силовиків було захоплено три кораблі ВМС України і взято в полон 24 українських військовослужбовців.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики