Цензор.НЕТ

09.12.18 17:13

Російська влада може спробувати збільшити обсяг обвинувачення проти затриманих українських моряків, - Полозов. ВIДЕО

З огляду на досвід роботи в інших справах щодо українських політв'язнів, існує ймовірність, що російська влада може спробувати збільшити обсяг обвинувачення проти затриманих у Керченській протоці моряків.

Про це заявив адвокат одного із заарештованих Микола Полозов в інтерв'ю Радіо Свобода, пише Цензор.НЕТ.

"Наразі усім 24 морякам висунуто однакові обвинувачення - у порушенні частини 3, статті 322 Кримінального кодексу Російської Федерації, тобто "незаконний перетин державного кордону Російської Федерації, здійснений групою осіб за попередньою змовою або ж організованою групою із застосуванням насильства або ж без подібного". Максимальна санкція за цією статтею - 6 років позбавлення волі. Знову ж таки, враховуючи досвід роботи в інших справах щодо українських політв’язнів, я не відкидаю, що російська влада може спробувати збільшити обсяг обвинувачення", - повідомив адвокат.

Нагадаємо, ВМС ЗС України 25 листопада повідомили, що прикордонні кораблі Російської Федерації вчинили агресивні дії проти українських кораблів, які здійснювали плановий перехід із порту Одеси в порт Маріуполь Азовського моря. Зокрема, російський прикордонний корабель "Дон" здійснив таран українського рейдового буксира, внаслідок чого було пошкоджено головний двигун корабля, обшивку і леєрне огородження, а також втрачено рятувальний пліт. ВМС ЗСУ підкреслюють, що про намір здійснити перехід попереджали заздалегідь і діяли в рамках міжнародного права.

Водночас у ФСБ Росії заявляють, що три українські військові кораблі в Азовському морі "незаконно увійшли в територіальні води РФ і попрямували до Керченської протоки".

Пізніше ВМС України повідомили, що катери ФСБ РФ вогнем на ураження пошкодили МБАК "Бердянськ", є поранений. А потім заявили про захоплення всіх 3 кораблів спецпризначенцями РФ і шести поранених.

26 листопада Верховна Рада проголосувала за введення воєнного стану терміном на 30 днів у Вінницькій, Донецькій, Запорізькій, Луганській, Миколаївській, Одеській, Сумській, Харківській, Херсонській, Чернігівській областях, а також це стосується внутрішніх вод Азово-Керченської акваторії.

Рішення про введення воєнного стану ухвалено у зв'язку з актом агресії Росії проти України в Керченській протоці. Унаслідок незаконних дій російських силовиків було захоплено три кораблі ВМС України і взято в полон 24 українських військовослужбовців.

27 листопада підконтрольний Росії Київський райсуд Сімферополя заарештував 12 із 24 затриманих українських військових моряків. Під арешт потрапили Андрій Оприско, Сергій Цибізов, Юрій Будзило, Володимир Терещенко, Віктор Беспальченко, Володимир Варимез, Михайло Власюк, Богдан Головаш, Сергій Чуліба, Владислав Костишин, Сергій Попов, Роман Мокряк. Крім того, суд у Керчі заарештував трьох поранених українців - Андрія Артеменка, Андрія Ейдера та Василя Сороку.

30 листопада моряків перевезли в Москву: 21 українця доставили в московське СІЗО "Лефортово", 3 поранених - у "Матроську тишу".

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики