Цензор.НЕТ

17.12.18 13:33

"Співробітник військкомату і "своя людина" в СІЗО допомагали збувати наркотики", - правоохоронці затримали ОЗУ наркодилерів, причетних до вбивства. ВІДЕО+ФОТОрепортаж

Оперативники Департаменту внутрішньої безпеки та детективи головного слідчого управління НПУ в ході розкриття схеми махінацій з видачі біометричних паспортів, встановили, що окремі співробітники міграційної служби пов'язані з особами, які займаються збутом наркотичних речовин. Спільна копітка робота, під керівництвом Генеральної прокуратури України, вивела правоохоронців на слід організованої групи наркодилерів, учасники якої виявився причетним до резонансного вбивства в столиці минулих років.

Як інформує Цензор.НЕТ, про це повідомляє Департамент внутрішньої безпеки Національної поліції України.

"На початку 2018 року Департаментом внутрішньої безпеки НПУ було викрито злочинну схему з видачі біометричних паспортів в обхід установленого порядку окремими посадовцями підрозділів Державної міграційної служби (ДМС). Крім того, деяких співробітників ДМС задокументували на вчиненні злочинів, пов’язаних з незаконним обігом наркотиків у змові з цивільними особами.

Працюючи з фігурантами, причетними до постачання наркотичних речовин держслужбовцям, оперативники ДВБ НПУ отримали інформацію, що дилери є членами потужного злочинного угрупування, яке займається наркозбутом на території столиці та кількох областей і причетне до вбивства чоловіка у 2014 році у Києві.

Співробітник військкомату і своя людина в СІЗО допомагали збувати наркотики, - правоохоронці затримали ОЗУ наркодилерів, причетних до вбивства 01

Зловмисникам вдалося уникнути покарання, але відомості, отримані оперативниками ДВБ НПУ, дали підстави слідчим ГСУ НПУ, під процесуальним керівництвом ГПУ, у березні 2018 року поновити досудове розслідування за ч.1 ст.115 ККУ.

Співробітник військкомату і своя людина в СІЗО допомагали збувати наркотики, - правоохоронці затримали ОЗУ наркодилерів, причетних до вбивства 02

Крім того, було встановлено, що зловмисники тривалий час вирощують конопляні плантації, маскуючи між різними зерновими культурами на полях Київської області. Згодом виготовляють з врожаю канабіс і збувають оптовим та роздрібним клієнтам у Києві, Київській, Житомирській та Хмельницькій областях. Крім марихуани накродилери розповсюджували покупцям і метадон, отриманий поштовими пересиланнями. Гроші за товар надсилалися 26-річному організаторові угрупування на банківську картку, оформлену на одного з учасників ОЗУ.

Співробітник військкомату і своя людина в СІЗО допомагали збувати наркотики, - правоохоронці затримали ОЗУ наркодилерів, причетних до вбивства 03

"Прикриваючи злочинну діяльність, змовники видавали себе за законослухняних громадян, які займаються розведенням худоби, домашньої птиці, риби, оптовою торгівлею продтоварами.

Проте насправді учасники злочинної групи мали чітко розподілені ролі: хтось займався вирощуванням наркорослин, хтось їх переробкою, інші – пересиланням або безпосереднім збутом. Відомо, що окремі учасники угрупування мали зброю. Встановлено і той факт, що серед поплічників наркодилерів співробітник військкомату, а також "свої люди" в одному з ізоляторів тимчасового тримання Київської області. Горе-правоохоронці збували товар серед свого "контингенту". Варто зазначити, що всі причетні до наркобізнесу особисто вживали наркопродукт", - повідомили в поліції.

Співробітник військкомату і своя людина в СІЗО допомагали збувати наркотики, - правоохоронці затримали ОЗУ наркодилерів, причетних до вбивства 04

Зазначається, що місцеві мешканці сіл, де хазяйнували фігуранти цієї банди, знали, чим вони насправді займаються і як розправляються з тими, хто стане їм на заваді. Боялися, що мають довірених людей і серед правоохоронців, тому і не зверталися до поліції.

Влітку 2018 року матеріали справу щодо вбивства у 2014 було перекваліфіковано за ч.2 п.3,п.12 ст.115 (Умисне вбивство заручника, вчинене за попередньою змовою групою осіб) КК України.

Співробітник військкомату і своя людина в СІЗО допомагали збувати наркотики, - правоохоронці затримали ОЗУ наркодилерів, причетних до вбивства 05

Спільними діями працівників Департаменту внутрішньої безпеки, Головного слідчого управління НПУ, Головного управління Національної поліції у Київській області, під керівництвом ГПУ, було проведено 31 санкціонований обшук на території Києва та Київської області у місті Сквира, за місцем проживання фігурантів. Виявлено та вилучено чималу кількість канабісу, кущів конопель, ножі, пістолет, набої, биту, мобільні телефони, банківські картки.

Співробітник військкомату і своя людина в СІЗО допомагали збувати наркотики, - правоохоронці затримали ОЗУ наркодилерів, причетних до вбивства 06
Фото: Департамент внутрішньої безпеки Національної поліції України

Силами бійців відділу швидкого реагування ДВБ НПУ та ППОП ГУНП у Київській області "Миротворець" затримано 5 осіб (в тому числі - співробітник військкомату) в порядку ст.208 КПК України, яким планується оголошення підозри за ч.3 ст.307 ККУ та 1 особу в порядку ст.191 КПК України, якій інкримінується ч.2 ст.115 ККУ. Крім того, організаторові групи інкримінується додатково ч.2 ст.129 ККУ (Погроза вбивством). Подано клопотання до суду щодо обрання учасникам ОЗУ запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою. Триває подальше слідство, з метою притягнення інших членів злочинного угрупування до кримінальної відповідальності.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики