Цензор.НЕТ

18.12.18 14:22

УПЦ МП залежна від Кремля. Її куратори тут - митрополит Антоній (Паканич) і Вадим Новинський, - митрополит Олександр (Драбинко). ВIДЕО

Українська православна церква Московського патріархату залежна від політики, що диктується з боку Росії, а куратором цього процесу в Україні, зокрема, є митрополит Антоній (Паканич) і Вадим Новинський.

Про це в ефірі телеканалу ZIK заявив митрополит Переяслав-Хмельницький і Вишневський УПЦ Олександр (Драбинко), передає Цензор.НЕТ.

Митрополит Олександр (Драбинко) зазначив, що після Об'єднавчого собору, який відбувся 15 грудня в Києві, він став кліриком Української православної церкви на чолі з новообраним канонічним митрополитом.

"А Українська православна церква, до якої ми належали недавно, це сукупність єпархії Російської православної церкви в Україні, яка як суб'єкт і об'єкт не сприймається Вселенською Православною Церквою", - зазначив митрополит.

"Це єпархія РПЦ, яка розташована на території держави Україна, яка об'єднана в певну форму, яка зареєстрована як Київська митрополія. Є юридична особа, що представляє цю релігійну організацію. Але ми з владикою Симеоном з 15 грудня до цієї церкви не належимо", - додав митрополит.

Він також відповів на запитання ведучого, чи є заява УПЦ МП про невизнання Православної церкви україни ескалацією ситуації.

"Так і є. Це ескалація конфлікту, який вже давно створений в Українській церкві. І причиною цієї ескалації є виключно політичні мотиви від "Опоблоку". Безпосередньо від пана Новинського. На жаль, УПЦ МП сьогодні не вільна від політики, що диктується з боку Росії. А кураторами цього процесу в Україні є митрополит Антоній (Паканич) і Вадим Новинський. Це виключно політичні мотиви", - заявив митрополит Олександр.

Нагадаємо, 15 грудня на Об'єднавчому соборі предстоятелем Української помісної православної церкви обрали митрополита Переяславського і Білоцерківського Епіфанія, представника Української православної церкви Київського патріархату.

Як повідомив прес-секретар УПЦ КП Євстратій Зоря, згідно зі Статутом, ім'я предстоятеля "підноситься в усіх храмах Церкви за формулою "Блаженнішого Епіфанія, Митрополита Київського і всієї України", а також уточнив, що офіційна назва помісної церкви - Православна церква України.

У відповідь УПЦ МП відмовилася визнати створення Православної церкви України. Також Синод УПЦ МП звільнив двох митрополитів, які брали участь в Об'єднавчому Соборі - митрополита Переяслав-Хмельницького і Вишневського Олександра і митрополита Вінницького і Барського Симеона.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики