Цензор.НЕТ

24.12.18 23:19

У церквах УПЦ МП Криму в 2014 році зберігалася зброя і форма, які потім видавалися російським найманцям, - Чубаров. ВIДЕО

Українська православна церква Московського патріархату, перебуваючи на території України, отримувала прямі вказівки з Москви.

Про це розповів в ефірі Прямогонародний депутат від Блоку Петра Порошенка, глава Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров, інформує Цензор.НЕТ.

"Подія автокефалії набагато ширша, ніж релігійне питання. Це питання для України в XX і XXI століттях - те, як визначатиме наші подальші дії. Ми, нарешті, стаємо незалежною державою. Питання помісної православної церкви - це справді питання стрижневої основи української незалежності" , - висловив упевненість політик.

За його словами, ця позиція посилюється власними спостереженнями. Так, у Криму в перші дні російського вторгнення в церквах УПЦ МП зберігалася зброя. "Туди приходили люди, яких перекидали з Краснодарського краю. Вони там переодягалися в форму і там вони отримували зброю. Це свідчить про те, що до того моменту церква православна, яка була на території України, отримувала прямі вказівки з Москви. Будь-яка церква, будь-який релігійний центр, віросповідання, на які, безумовно, мають право будь-які громадяни України, в тому числі мусульмани, іудеї, католики й інші, - вони не повинні виконувати вказівки з іншої держави", - підкреслив Чубаров.

Нагадаємо, 11 жовтня за результатами засідання Синоду Вселенського патріархату було оголошено рішення, в якому йшлося, що Константинополь продовжує процедуру надання автокефалії церкві України.

Крім того, було скасовано лист Синоду від 1686 року, після якого Київська митрополія потрапила під юрисдикцію Москви, відновлено канонічні статуси предстоятеля УПЦ Київського патріархату Філарета та предстоятеля Української автокефальної православної церкви Макарія.

3 листопада президент України Петро Порошенко і Вселенський патріарх Варфоломій підписали в Стамбулі угоду про співпрацю та взаємодію між Україною і Константинопольським патріархатом.

15 грудня на Об'єднавчому соборі предстоятелем Православної церкви України обрали митрополита Переяславського і Білоцерківського Епіфанія, представника Української православної церкви Київського патріархату.

Вселенський патріарх Варфоломій запросив Епіфанія 6 січня в Стамбул для вручення Томосу.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики