Цензор.НЕТ

27.12.18 19:42

Українська опера IYOV увійшла до десятки найкращих у світі. ВIДЕО

За рейтингом Music Theatre NOW, опера-реквієм українського режисера Влада Троїцького й композиторів Романа Григор'єва та Іллі Разумейка IYOV визнана однією з 10 найкращих сучасних у світі.

Як інформує Цензор.НЕТ, журі рейтингу вперше включило до списку твір з України.

Оперу IYOV (Йов) відзначили за нестандартність і оригінальний підхід до наявних форм.

"Творці опери IYOV дуже чесно й музично глибоко переглядають класичну форму ораторії та реквієму. IYOV розвивається в дусі спільності й чистої віри в силу трансформації людського голосу", - сказав член журі, драматург Крістіан Лада.

Оперу-реквієм IYOV музично-театральної формації Nova Opera режисер Влад Троїцький уперше показав 2015 року на фестивалі ГогольFest. Згодом її побачили в Парижі, Роттердамі, Копенгагені, Відні, Гданську, Скоп'є, Нью-Йорку.

Сюжет базується на Книзі Йова зі Старого Заповіту, крім того в ньому використано латинські сакральні тексти. Оперу створили в синтетичному жанрі, вперше в історії світової музики поєднавши власне оперу з реквіємом та ораторією.

"Книга Йова - не тільки розповідь про життя біблійного героя. Це історія людського відчаю, жертовності й пошуку себе. Пронизлива історія про страждання, яка перетворюється на оду життю. Безмежна віра Йова не тільки дає надію, а й повертає все втрачене під час випробувань. IYOV - це містерія народження нового звуку всередині препарованого рояля, на межі можливостей людського голосу. Драматургія музичного перформансу ґрунтується на контрастній компіляції речитативів та музичних номерів, написаних на тексти канонічної католицької меси. Музичним відкриттям твору стало використання препарованого рояля. Завдяки нетиповим прийомам гри та використанню ударних інструментів він може перетворитися на справжній симфонічний оркестр, а часом навіть на генератор електронних звуків", - сказано в офіційному анонсі опери.

Почесне журі рейтингу складається із представників п'яти континентів. Вони вибирали найкращі серед 436 творів із 55 країн світу.

У результаті відбору до ТОП-10 сучасних опер світу ввійшли: IYOV (Україна), And / Or / Pro / methe (Іран), AquaSonic (Данія, Швеція), The Cave (Греція), Falling Awake (Данія), #FREEBRAHMS (Люксембург, Німеччина), The Howling Girls (Австралія), Jigokuhen (Китай), Mitra (Бельгія, Австрія), MUSRAROPERA (Італія, Бразилія, Німеччина).

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики