Українська церква не буде залежною від Константинополя, - екзарх Даниїл. ВIДЕО

6017 104

Православна церква України духовно об'єдналася з церквою-матір'ю, але не буде залежною від Константинополя.

У цьому запевнив екзарх Вселенського патріархату, архієпископ Памфілії Даниїл зі США в інтерв'ю телеканалу "Прямий", передає Цензор.НЕТ.

"Деякі особи почали закидати Вселенській патріархії, що в Томосі вписана якась духовна залежність Української церкви від Константинополя. Звісно, це є церква-матір. Ми маємо духовні стосунки з церквою-матір'ю. Це не означає, що Українська православна церква є залежною від Константинополя - вона має духовне споріднення з нею, вона визнає верховенство Вселенського патріарха як першого серед рівних. Але це не означає, що вона має якусь залежність від Константинополя. Миро буде надаватись Вселенською патріархією Київській метрополії. Це знову підкреслює спорідненість двох церков. Це не обмежує церков, а навпаки, надає нам можливість бачити, що ми є духовно об'єднанні з церквою-матір'ю", - сказав архієпископ Даниїл.

"Моя місія як екзарха Вселенського патріарха є завершеною проголошенням Томосу і одночасно Об'єднавчим собором. Так що я повертаюся назад до своєї пастви у Сполучені Штати Америки буквально за день", - заявив він.

"Багато священнослужителів, архієреїв і мирян чекали, коли Православна церква України отримає власну незалежність. Коли Константинопольська церква-матір проголосить світові раз і назавжди, що відновлена історична справедливість. Сьогодні вона трапилася. Тепер справа за ієрархами, священнослужителями, мирянами Української православної церкви, котрі неодноразово говорили, що вони є частиною помісності нашої церкви", - резюмував Даниїл.

15 грудня на Об'єднавчому соборі предстоятелем Української помісної православної церкви обрали митрополита Переяславського і Білоцерківського Епіфанія, представника Української православної церкви Київського патріархату.

Тоді ж почався перехід парафій УПЦ МП у ПЦУ. В інтернеті навіть створили інтерактивну карту таких переходів. Предстоятель Православної церкви України (ПЦУ) митрополит Київський і всієї України Епіфаній заявив, що всі віряни в Україні мають добровільно обирати свій релігійний центр.

6 січня Епіфанію вручили Томос про автокефалію української церкви.

Топ коментарі
+14 Ksenia VB
Незалежність Церкви розчарує багатьох, по перше, росіян, а по друге, тих, хто звик у всьому вбачати зраду.
показати весь коментар
06.01.2019 15:50
+10 Старый зольдат
"Томос» московской церкви имени товарища Гундяева Украинская церковь не будет зависимой от Константинополя, - экзарх Даниил - Цензор.НЕТ 578

Украинская церковь не будет зависимой от Константинополя, - экзарх Даниил - Цензор.НЕТ 2463

https://defence-line.org/2019/01/dva-teksta-chast-2/
показати весь коментар
06.01.2019 15:53
+10 Ksenia VB
Відома британська співачка грузинського походження Кеті Мелуа в прямому ефірі каналу ВВС виконала "Шедрика" українською мовою.
https://www.youtube.com/watch?v=ESJz7shz_z4&fbclid=IwAR2AL18Hiv1yAC-NzXEmstLLc95nbCkbshrnqKD073vfiCd9wFy-Ypo3YTk
показати весь коментар
06.01.2019 15:59