Цензор.НЕТ

11.01.19 09:46

Наполягатиму на зустрічі з військовополоненими. Хочу побачити їх на власні очі, - Денісова їде до Москви для переговорів з главою ФСБ і російським омбудсменом щодо українських моряків. ВІДЕО+ФОТО

Уповноважена Верховної Ради України з питань прав людини Людмила Денісова має намір на майбутній у Москві зустрічі з директором ФСБ Росії Олександром Бортніковим наполягати на зустрічі із захопленими Росією українськими військовими.

Український омбудсмен Людмила Денісова провела зустріч із родинами полонених у Росії українських моряків. Про це йдеться в повідомленні омбудсмена у Facebook, передає Цензор.НЕТ.

Також Денісова анонсувала зустріч із російським омбудсменом Тетяною Москальковою, на якій вона має намір отримати інформацію про стан здоров'я поранених українських військових.

"Наступного тижня планую виїхати до Москви та провести зустрічі з Тетяною Москальковою, Михайлом Федотовим, а також з директором ФСБ РФ Олександром Бортніковим. Під час зустрічі з директором ФСБ буду наполягати на наданні мені дозволу на відвідання військовополонених. Хочу на власні очі побачити їх та поспілкуватися" , - додала Людмила Денісова.

Водночас рідні українських моряків заявили, що хотіли б отримати більше інформації про їхніх рідних, які утримуються в Росії в полоні, зокрема щодо стану їхнього здоров'я.

Наполягатиму на зустрічі з військовополоненими. Хочу побачити їх на власні очі, - Денісова їде до Москви для переговорів з главою ФСБ і російським омбудсменом щодо українських моряків 01
Наполягатиму на зустрічі з військовополоненими. Хочу побачити їх на власні очі, - Денісова їде до Москви для переговорів з главою ФСБ і російським омбудсменом щодо українських моряків 02
Наполягатиму на зустрічі з військовополоненими. Хочу побачити їх на власні очі, - Денісова їде до Москви для переговорів з главою ФСБ і російським омбудсменом щодо українських моряків 03

Нагадаємо, 25 листопада ВМС ЗС України повідомили, що прикордонні кораблі Російської Федерації вчинили агресивні дії проти українських кораблів, які здійснювали плановий перехід із порту Одеси в порт Маріуполь Азовського моря. Зокрема, російський прикордонний корабель "Дон" здійснив таран українського рейдового буксира, внаслідок чого було пошкоджено головний двигун корабля, обшивку і леєрне огородження, а також втрачено рятувальний пліт. ВМС ЗСУ підкреслюють, що про намір здійснити перехід попереджали заздалегідь і діяли в рамках міжнародного права.

Водночас у ФСБ Росії заявляють, що три українські військові кораблі в Азовському морі "незаконно увійшли в територіальні води РФ і попрямували до Керченської протоки".

Пізніше ВМС України повідомили, що катери ФСБ РФ вогнем на ураження пошкодили МБАК "Бердянськ", є поранений. А потім заявили про захоплення всіх трьох кораблів спецпризначенцями РФ і шістьох поранених.

26 листопада Верховна Рада проголосувала за введення воєнного стану терміном на 30 дніву Вінницькій, Донецькій, Запорізькій, Луганській, Миколаївській, Одеській, Сумській, Харківській, Херсонській, Чернігівській областях, а також це стосується внутрішніх вод Азово-Керченської акваторії.

Рішення про введення воєнного стану прийнято у зв'язку з актом агресії Росії проти України в Керченській протоці. Унаслідок незаконних дій російських силовиків було захоплено три кораблі ВМС України і взято в полон 24 українських військовослужбовців. Підконтрольний РФ суд окупованого Сімферополя обрав запобіжним заходом для 24 моряків утримання під вартою до 25 січня 2019 року.

30 листопада моряків перевезли в Москву: 21 українця доставили в московський СІЗО "Лефортово", трьох поранених - у "Матроську тишу".

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики