Цензор.НЕТ

25.01.19 15:08

Екс-глава СЗР Гвоздь про лютий 2014-го: 100 тис. військ РФ навколо кордону. Ми шукаємо ПЗРК, щоб прикрити Раду, де засідав в.о. Президента Турчинов. Усі розбіглися. ВIДЕО

Попередні керівники спецслужб і розвідуправлінь України за часів президентства Віктора Януковича їздили в Москву, як додому.

Про це заявив президент Центру "Борисфен Інтел", керівник військової розвідки України в 2008-2010 рр. і Служби зовнішньої розвідки України в 2014-2016 рр. Віктор Гвоздь, повідомляє Цензор.НЕТ.

"Це був важкий період. Особливо початковий. Щоб зрозуміти, в якому стані я отримав нашу розвідувальну структуру, я наведу кілька прикладів. Я був призначений 24 лютого на посаду, і в мене не було ні дня, ні місяця, ні півроку, щоб ознайомитися зі структурою. Я прийшов зовсім в іншу структуру. Я був у військовій розвідці. Так склалося, що після Майдану необхідно було брати структури під контроль і видавати інформацію. В якому стані була країна, вам немає необхідності пояснювати. Коли я туди прийшов, на східному напрямку джерел було нуль - це кінець лютого. В цей час, з січня, Російська Федерація активно готувалася до проведення активних дій. Хоча ще коли я був керівником військової розвідки, з 2008 року ми вже тоді відслідковували і доповідали, що після Мюнхенської зустрічі Росія почала готуватися до того, що можна проводити ці операції, і ніхто не знав, як воно буде", - заявив він під час презентації своєї книги "Історичні, правові та політичні аспекти розвідувальної діяльності держави".

"І ось коли нам потрібно було інформувати вище керівництво, нам необхідно було працювати "з коліс" і шукати можливості, яких у той час не було. А ви розумієте, що попередні керівники спецслужб Януковича в Москву їздили, як додому, моталися туди. І можете уявити, які були відносини. Коли представник "Вимпелу" (спеціальний підрозділ Центру спеціального призначення Федеральної служби безпеки Російської Федерації. - Ред.), який бере участь у подіях на сході, приїжджає в Службу зовнішньої розвідки, зустрічається із закритим повністю особовим складом спецпризначенців, сідає між ними, фотографується (це ми потім вже з'ясували), і з чудовою фотографією всього особового складу їде в Москву. Всіх ідентифіковано", - розповів Гвоздь.

"Це тоді, коли я побачив, треба налагоджувати контррозвідувальну роботу, а власна безпека займається питаннями, хто до кого ходить і хто що п'є. Мені довелося тоді з СБУ терміново брати контррозвідку. І ми виявляємо російських агентів", - зазначив екс-глава СЗР.

"Усе не так просто. Кінець лютого. Ворог розгорнув угруповання в 100 тис. навколо нашого кордону. Не знаємо, скільки БТРів вигнати на смугу в Гостомелі, тому що, за нашою інформацією, мали сісти спецпризначенці. Шукаємо ПЗРК, щоб прикрити Верховну Раду, де засідає виконувач обов'язків президента Олександр Турчинов. Навіть на Банковій, тому що всі розбіглися. Я починаю розбиратися в структурі - мобілізаційна готовність - "нуль". Це означає, що якщо б ворог почав рухатися, я б був не в змозі підняти структуру, підняти архіви, організувати зв'язок між розвідувальними органами, тому що зв'язку не було. І я вам скажу, що карта мобілізаційної готовності, де вказано маршрут, куди мала вийти наша керівна частина розвідки, - це була карта автомобільних доріг, куплена в кіоску. Це для військового взагалі неприпустимо ... Частина особового складу майже не готова працювати. Нездатна працювати. І я розбираюся, в чому причина. А причина елементарна: Служба зовнішньої розвідки - це міні-СБУ. Тобто вся структура фактично скопійована з СБУ", - наголосив Гвоздь.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики