Цензор.НЕТ

17.02.19 20:30

Парафіяни, а не священнослужителі вирішують, чи залишатися в підпорядкуванні Московського патріархату або приєднатися до помісної церкви, - Епіфаній. ВIДЕО

Розпоряджатися церковним майном має право громада, а не священнослужителі храму. Саме парафіяни мають вирішувати, чи залишатися в підпорядкуванні Московського патріархату, чи приєднатися до помісної церкви.

Так роз'яснив ситуацію предстоятель Православної церкви України Епіфаній після богослужіння в Чернівцях, інформує Цензор.НЕТ із посиланням на 5 канал.

Читайте на "Цензор.НЕТ": Єднання з державою не буде: українська церква не стане схожою на російську, - Епіфаній

"Ті провокації, на які очікують особливо наші північні сусіди – вони всі, аби скомпрометувати цю добру ідею. І ми бачимо великий запит українського суспільства до єднання. Церква дала добрий сигнал того, що українці можуть єднатися. Якщо громада більшістю голосів ухвалила рішення про перехід, про зміну релігійного центру, вона може звернутися до ієрарха. І, отримавши дозвіл і указ, що вона належить до єдиної помісної Православної Церкви, отримати право на юридичну реєстрацію", – пояснив митрополит Київський та всієї України.

До Чернівців предстоятель Православної Церкви прибув уперше після інтронізації. Буковина – його мала батьківщина. Митрополит Епіфаній вкотре наголосив, що процес об'єднання Української Церкви – незворотній, бо саме цього найбільше потребують православні віряни.

Нагадаємо, 15 грудня 2018 року на Об'єднавчому соборі предстоятелем Української помісної православної церкви обрали митрополита Переяславського і Білоцерківського Епіфанія, представника Української православної церкви Київського патріархату.

Тоді ж почався перехід парафій УПЦ МП у ПЦУ. В інтернеті навіть створили інтерактивну карту таких переходів. Предстоятель Православної церкви України (ПЦУ) митрополит Київський і всієї України Епіфаній заявив, що всі віряни в Україні мають добровільно обирати свій релігійний центр.

6 січня 2019 року в церкві Святого Георгія в резиденції Вселенського патріархату в Константинополі під час святкової літургії за участю Патріарха Варфоломія предстоятелю Православної церкви України Епіфанію вручили Томос про автокефалію української церкви.

9 січня в Константинополі члени Синоду Вселенського патріархату підписали Томос про автокефалію української церкви.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики