Цензор.НЕТ

19.02.19 17:56

Кримчани вже 5 років чекають від Києва відповідь на питання, коли звільнять півострів, - Чубаров. ВIДЕО

Чубаров заявив, що окупанти нівечать Крим, руйнують природу і пам'ятки, зводячи замість них військові об'єкти.

Кримчани вже 5 років чекають від Києва відповідь на питання, коли звільнять півострів, - Чубаров. ВIДЕО

Таку заяву народний депутат, голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров зробив у Верховній Раді на засіданні в зв'язку з п'ятою річницею з початку збройної агресії Росії проти України, повідомляє Цензор.НЕТ із посиланням на "Крим.Реалії".

"П'ять років окупації – це нестерпно тривалий термін, протягом якого російські окупанти піддають громадян України незаконним гонінням і репресіям. У прямому сенсі нівечать Крим, по-хижацьки знищують унікальні природні об'єкти, руйнують історичні пам'ятки, зводять численні військові об'єкти й інфраструктуру до них", – заявив Чубаров.

Він нагадав, що російська влада проводить політику з витіснення з півострова кримських татар та етнічних українців, використовуючи для цього посилення репресій.

"Наше засідання зараз дивляться в режимі онлайн десятки тисяч жителів Криму. Всі вони чекають від нас чіткої відповіді на головне питання: "Коли?". Ми повинні задіяти всі зусилля для того, щоб 2019 року відбулися помітні зміни в деокупації Криму", – зазначив Чубаров.

Глава Меджлісу вважає, що деокупацію півострова можна прискорити, закріпивши в Конституції положення про створення кримськотатарської національної територіальної автономії у складі України. За словами Чубарова, ці зміни нададуть нашій країні і нашим міжнародним партнерам нові правові інструменти і важелі у відновленні суверенітету України над Кримом.

"Сподіваємось у найближчі дні Президент України внесе цей законопроект на розгляд Верховної Ради України. Упевнений, він буде підтриманий голосами більшості народних депутатів. Не може бути безпечної і суверенної України без Криму", - підкреслив Чубаров.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики