Цензор.НЕТ

26.02.19 17:39

Охоронці Ахметова брешуть про те, що не знали, що стежать за журналістами "Радіо Свобода", - Седлецька. ВIДЕО

Журналісти телеканалу "Україна" зняли сюжет про стеження охоронців олігарха Ріната Ахметова за журналістами "Радіо Свобода", приховавши інформацію, що охоронці прекрасно знали, за ким вони стежать.

Про це написала в Фейсбуці керівник проекту "Схеми" Наталія Седлецька, інформує Цензор.НЕТ.

Седлецька зазначила: "Можливо, Ви бачили сюжет телеканалу "Україна" (власник - Ринат Ахметов) - про те, що журналісти "Схем" за ним стежили та "втручались у приватне життя олігарха".

Так у Ахметова відреагували на матеріал Михайла Ткача, в якому ми опублікували відеодокази, як охоронці олігарха вже протягом півроку стежать за нашою знімальною групою.

Сюжет про це вийшов у недільний прайм-тайм. Журналісти "України" нібито провели своє власне розслідування, в якому взяли відео з камер спостереження з-під офісу та будинку власника свого телеканалу, на яких видно наш редакційний автомобіль та журналістів "Схем". І звинуватили нас "у шпигунстві".

Про те, що це публічні місця, а також про те, що підвищена увага до зв'язків та контактів впливового олігарха з представниками влади - спричинена суспільним інтересом - наші колеги вирішили не згадувати.

Але більше обурило ось що

Журналісти "України" вирізали і не показали той шматок відео, на якому видно, що на перше ж прохання охоронців Ахметова наші журналісти представляються їм та демонструють свої журналістські посвідчення.

А цей факт говорить ось про що - охоронці Ахметова кажуть неправду, заявляючи, що наступних декілька місяців стежили "за невідомими особами, дії яких могли становити небезпеку життю і здоров’ю" Ріната Ахметова.

Бо вони весь цей час знали, що ці особи - це журналісти Радіо Свобода, при виконанні своїх професійних обов'язків. А це вже - кримінальна стаття.

Тут Михайло по пунктах розібрав, про що змовчали на каналі Ахметова і про що збрехали охоронці олігарха:

Раніше програма "Схеми" опублікувала розслідування, в якому йдеться про те, що представники охорони Рината Ахметова систематично стежать за журналістом М. Ткачем та знімальною групою програми. Було встановлено, що всі автомобілі, які стежать за знімальною групою, належать охоронній фірмі ТОВ "Дельта-Донбас", кінцевим бенефіціарним власником якої є олігарх Ринат Ахметов.

В охоронній фірмі "Дельта-Донбас" заперечують звинувачення у стеженні за знімальною групою програми розслідувань "Схеми: корупція в деталях" і таким чином перешкоджання професійній діяльності журналістів. "Дії охоронців були відкритими і направленими на попередження можливої ​​загрози життю і здоров'ю з боку невідомих осіб, які систематично ведуть приховане спостереження. У діях невідомих вбачається втручання в особисте життя приватної особи і збір інформації у незаконний спосіб", - йдеться в офіційній заяві охоронної фірми.

Також у "Дельта-Донбас" заявили: невідомі особи понад 200 разів за останні кілька місяців вели спостереження і приховану зйомку за об'єктами, що охороняються - офісом компанії SCM і приватним житлом акціонера компанії, при цьому ніяк не ідентифікуючи себе як представників ЗМІ. При цьому в охоронній фірмі заявили, що в разі необхідності нададуть сприяння правоохоронним органам у розслідуванні інциденту.

26 лютого Нацполіція внесла інформацію про стеження невідомими за знімальною групою програми "Схеми" до Єдиного реєстру досудових розслідувань (ЄРДР).

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики