Цензор.НЕТ

04.03.19 23:23

Протокол між Україною і РФ про ліміти на вилов риби в Азові де-факто легалізує рибалок з окупованого Криму, - Бабін. ВIДЕО

Конвенція ООН з морського права нікого не зобов'язує укладати двосторонні договори і збирати якісь комісії.

Про це заявив доктор юридичних наук, професор, екс-представник президента в окупованому Криму Борис Бабін у програмі UA:Крим, інформує Цензор.НЕТ.

"Конвенція ООН з морського права нікого не зобов'язує укладати двосторонні договори і збирати якісь комісії. Так, вона наказує проводити узгоджені заходи, але це не має здійснюватися в межах двосторонніх підкилимних домовленостей, а в межах наявних міжнародних організацій", - підкреслив він.

Таким чином Бабін полемізує з керівником Держрибагентства, який заявляв, що стаття 123 Конвенції ООН з морського права зобов'язує країни, які омиваються замкнутими або напівзамкнутими морями, вступати в переговори з метою узгодження заходів щодо використання об'єктів тваринного світу.

Юрист зазначає, на питання, чому Держрибагентство не хоче перевести переговори на цивілізованіший, багатосторонній рівень, чиновники відповідали, що немає грошей на членські внески.

Згідно з укладеним протоколом, підкреслив Бабін, Україна легалізувала лов риби з окупованої Керчі.

"Там дається своєрідна гарантія, що нібито на водах Азова українці затримуватимуть і оглядатимуть судна виключно під українським прапором і реєстрацією і з українськими екіпажами, а росіяни, відповідно, з російським прапором і екіпажами. Насправді це означає, що ми не зможемо затримувати кримські судна, оскільки вони саме під незаконним прапором Російської Федерації", - розповів екс-чиновник.

Нагадаємо, народний депутат України Рефат Чубаров перервав роботу Українсько-російської комісії з питань рибальства в Азовському морі і викликав поліцію для видворення з України членів російської делегації. Тоді в Держрибагентстві заявили, що через відсутність протоколу роботи комісії не встановлено ліміти на вилов риби в Азовському морі, а українські рибалки не могли законно працювати. Також у відомстві вказують на те, що відсутність документа давала можливість силовим структурам РФ посилити тиск на українських рибалок, а також - затримувати українські кораблі в Азовському морі.

Однак пізніше протокол про ліміти на вилов риби в Азові між Україною і Росією був "підписаний через дипломатичні канали".

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики