Цензор.НЕТ

11.03.19 16:42

Поліція розслідує понад 140 проваджень, пов'язаних із виборами президента. ВIДЕО

Національна поліція розслідує 142 пов'язаних із виборами кримінальних проваджень, у тому числі десятки - за фактом підкупу виборців.

Як повідомляє Цензор.НЕТ із посиланням на "Інтерфакс-Україна", про це повідомив заступник начальника Головного слідчого управління Нацполіції Максим Цуцкірідзе.

"21 кримінальне провадження розпочато безпосередньо за фактом підкупу виборців на користь кандидата на пост президента Тимошенка, 16 - на користь Порошенка, 2 - на користь Тарути, і по одному на користь кандидатів у президенти Ляшка, Садового, Зеленського і Шевченка. Я навмисне називаю прізвища кандидатів, остільки вони фігурують і в заявах, і в інших джерелах, з яких ми черпали інформацію для відкриття цих кримінальних проваджень", - сказав Цуцкірідзе.

Водночас Цуцкірідзе наголосив, що низку фактів під час перевірки не підтверджено.

"15 кримінальних проваджень вже закрито за результатами розслідування, інформація, яка надійшла правоохоронцям, не підтвердилася", - сказав він.

Загалом, за словами заступника начальника ГСУ Нацполіції, розслідується 142 кримінальні провадження, пов'язані з виборчим процесом: 63 провадження відкрито безпосередньо у зв'язку з порушенням виборчих прав, 48 стосуються підкупу виборців.

У 13 кримінальних провадженнях підозру пред'явлено 22 особам.

Пізніше в МВС розповіли деталі ходу розслідування резонансних справ, пов'язаних з виборами. За словами Максима Цуцкірідзе, в справі про підкуп кандидата Юрія Тимошенко вже встановлено офіційні джерела доходів 12 осіб, які можливо фіктивно надавали кошти.

"Незважаючи на це, після виклику більшості свідків для надання показань – вони прибули з адвокатом, з чіткою лінією захисту, яка полягає у відмові від дачі свідчень, зразків підписів. На сьогодні розслідування вказаного провадження триває, всупереч спланованому супротиву з боку заінтересованих учасників у можливому викривленні результатів волевиявлення громадян", - додав Максим Цуцкірідзе.

Крім того, за його словами на сьогодні слідчими Головного слідчого управління здійснюється розслідування у кримінальному проваджені за фактами порушення порядку фінансування політичної партії та передвиборчої агітації.

"Вказане провадження зареєстровано за результатами оприлюднення сюжетів програми "Схеми" та Бігус/інфо про наповнення бюджету партії ВО "Батьківщина" за рахунок коштів "благодійних внесків" громадян, які їх не вносили. Наразі у провадженні проводяться слідчі дії спрямовані на перевірку вищевказаної інформації", - сказав Максим Цуцкірідзе.

"Також триває розслідування кримінального провадження за фактом можливого підкупу виборців на користь кандидата на пост президента України Петра Порошенка, шляхом виділення матеріальної допомоги сім`ям, які опинились у скрутних життєвих умовах. Ця інформація широко висвітлена в ЗМІ. Всі учасники ролику підтвердили факти таких пропозицій, але швидкого результату розслідування очікувати не варто, для цього необхідно опитати більше 2 тисяч людей", - додав Максим Цуцкірідзе.

Окремо заступник начальника Головного слідчого управління Національної поліції розповів про результати розслідування кримінальних проваджень, розпочатих на підставі звернень кандидатів на пост Президента України.

"Наприкінці лютого до Головного слідчого управління надійшла заява кандидата у президенти Зеленського Володимира, що на номер зазначений на офіційній сторінці "Студія Квартал 95", надійшло ряд смс-повідомлень із погрозами щодо нього та членів його родини. Працівниками поліції протягом 2 днів у цьому провадженні встановлено особу, яка надсилала зазначені повідомлення. Нею виявилась жінка (ймовірно – з психічним розладом). Вилучено речовий доказ – мобільний телефон, із якого були надіслані відповідні смс-повідомлення з погрозами. Після проведення необхідних слідчих дій та експертиз, зокрема психіатричної, буде прийнято рішення щодо усвідомлення останньою наслідків своїх дій", - зазначив Максим Цуцкірідзе.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики