Цензор.НЕТ

28.03.19 10:36

500-та парафія: громада села Небіж на Житомирщині перейшла з УПЦ МП до ПЦУ, попри прокльони батюшки. ВIДЕО

Станом на 26 березня 501 громада Української православної церкви (Московського патріархату) перейшла до новоствореної Православної церкви України.

Про це повідомляється на сайті Релігійно-інформаційної служби України, передає Цензор.НЕТ.

Парафія Іоанна Богослова у с. Небіж на Житомирщині стала 500-ю за рахунком, що перейшла з УПЦ МП до ПЦУ.

Зазначається, що батюшка УПЦ МП перед дверима храму з хрестовим знаменням проклинав своїх колишніх вірних, а вони у відповідь бажали йому здоров’я.

Із 500 парафіяльних храмів, які перейшли до ПЦУ, 116 - у Волинській області, 77 - у Вінницькій, 61 - у Хмельницькій, 48 - у Рівненській, 47 - у Житомирській, 23 - у Тернопільській, по 19 - у Львівській, Черкаській та Чернівецькій областях, 14 - у Київській, 13 - у Чернігівській, по 7 - у Закарпатській і Одеській областях, 6 - у Харківській, по 5 - в Івано-Франківській та Полтавській областях, 4 - у Миколаївській, 3 - у Дніпропетровській, по 2 - у Києві, Кіровоградській та Сумській областях, 1 - в Запорізькій області.

Крім того, з УПЦ (МП) до ПЦУ перейшли 2 кафедральні собори (Спасо-Преображенські собори в Києві та Вінниці).

Нагадаємо, 15 грудня 2018 року на Об'єднавчому соборі предстоятелем Української помісної православної церкви обрали митрополита Переяславського і Білоцерківського Епіфанія, представника Української православної церкви Київського патріархату.

Тоді ж почався перехід парафій УПЦ МП у ПЦУ. В інтернеті навіть створили інтерактивну карту таких переходів. Предстоятель Православної церкви України (ПЦУ) митрополит Київський і всієї України Епіфаній заявив, що всі віряни в Україні мають добровільно обирати свій релігійний центр.

6 січня 2019 року в церкві Святого Георгія в резиденції Вселенського патріархату в Константинополі під час святкової літургії за участю Патріарха Варфоломія предстоятелю Православної церкви України Епіфанію вручили Томос про автокефалію української церкви.

9 січня в Константинополі члени Синоду Вселенського патріархату підписали Томос про автокефалію української церкви.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики