Цензор.НЕТ

12.04.19 13:37

Уряд має план "Б" на випадок, якщо Росія вдасться до блокування роботи української ГТС, - Гройсман. ВIДЕО

Уряд має план "Б" на випадок, якщо Російська Федерація блокуватиме роботу української газотранспортної системи і відмовиться підписувати нову угоду про транзит.

Про це під час години запитань до уряду сказав Прем'єр-міністр Володимир Гройсман, передає Цензор.НЕТ із посиланням на Укрінформ.

"Для нас зрозуміло, що Росія використовуватиме усі можливості для блокування роботи української ГТС. Ми маємо все зробити для того, щоб відповідати європейському законодавству та бути інтегрованими в енергетичну систему ЄС. Для цього потрібно пройти сертифікацію", - сказав Гройсман.

Він нагадав, що під час укладання нового контракту з менеджментом "Нафтогазу", уряд поставив жорсткі умови керівництву компанії - продовження транзиту, сертифікацію ГТС. Це буде враховано як показник ефективності менеджменту.

"Безперечно є план "Б" на випадок, якщо Росія вдасться до інших дій. Я вважаю, що менеджмент "Нафтогазу" відстав з виконанням плану, який був затверджений урядом, щодо відокремлення ГТС в окрему юридичну структуру", - зазначив Гройсман.

Він нагадав, що план з відокремлення ГТС був затверджений 1 липня 2016 року.

"Що стосується змін до угоди, то ми отримали буквально нещодавно рішення Єврокомісії, зараз проходимо внутрішні процедури щодо поглиблення інтеграції в енергетиці між Україною та ЄС", - сказав Гройсман.

Як відомо, контракт між "Нафтогазом" і російським "Газпромом" щодо транзиту газу закінчується наприкінці 2019 року.

Єврокомісія вже підготувала свою позицію щодо порядку та умов здійснення транзиту російського газу територією України після 2019 року. Згідно з пропозицією ЄК, новий контракт на транзит газу має бути довготривалим - на 10 або більше років - і передбачати такі обсяги, які могли б зацікавити європейського інвестора з високою репутацією.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики