Цензор.НЕТ

18.04.19 14:43

"У кожному невеликому місті є людина, яка співпрацює з нами", - представники українського підпілля з окупованого Донбасу. ВIДЕО

Представники українського підпілля, що діє на тимчасово окупованому Донбасі, мають своїх людей у ​​кожному невеликому місті непідконтрольної території.

Про це розповіли під час прес-конференції в Києві представники українського підпілля з тимчасово окупованого Донбасу - бійці з позивними Олексійович та Студент, передає Цензор.НЕТ.

Боєць з позивним Олексійович прийшов у масці. Він є координатором підпільного руху "Опір" на окупованому Донбасі.

"За фотографію кожного з нас, які працюють саме на окупованій території, дають великі гроші. Тому це безпека моя і моїх товаришів, які працюють на тій території", - пояснив він.

У кожному невеликому місті є людина, яка співпрацює з нами, - представники українського підпілля з окупованого Донбасу 01

Він наголосив, що проти України веде війну одна з найсильніших армій світу і одна з найсильніших спецслужб.

Інший боєць з позивним Студент, який з відкритим обличчям, розповів, що на початку окупації Донбасу розклеював там проукраїнські листівки, брав участь у мітингах та акціях у Горлівці і Донецьку, де познайомився з рухом "Опір".

"Почали збір інформації про російські окупаційні війська, про пересування їхніх колон, сил і засобів, про об'єкти військової інфраструктури, військові бази. Були більш конкретні завдання. Звичайно, про всі я розповісти вам не можу", - розповів боєць з позивним Студент.

У кожному невеликому місті є людина, яка співпрацює з нами, - представники українського підпілля з окупованого Донбасу 02

За його словами, одне із завдань, яке він виконав, - збір інформації "про колишнього українського міліціонера, який зрадив присягу, перейшов на бік окупантів і катував українських військовополонених".

"Було завдання в Макіївці, де я мав з'ясувати обставини перебування там підрозділу радіоелектронної боротьби окупантів. Вдалося з'ясувати місце дислокації підрозділу, приблизний особовий склад і засоби забезпечення", - розповів розвідник.

Крім того, за його словами, також стежив у кафе "Боржомі" за покійним ватажком "ДНР" Олександром Захарченком та його кураторами з російської ФСБ.

"Вдалося прислухатися. Ті лаяли його за нецільове і надмірне використання коштів, які Росія йому надавала", - розповів Студент.

Він також розповів, що був у кафе "Сепар", де загинув під час вибуху Захарченко:

"На жаль, чи на щастя, на відкритті побувати не вдалося. Але на каву я туди заходив".

Боєць також розповів, що на початку 2018 року під час виконання завдання потрапив у полон бойовиків.

"Домагалися щоб видав своїх, катували електричним струмом, возили по різних будівлях. У мене був мішок на голові, тому я не розумів, де мене возять, але за відчуттями це були холодні приміщення підвального типу", - розповів військовий.

За його словами, після цього вдалося втекти з полону і вибратися згодом на підконтрольні території. Далі боєць підписав контракт із ЗСУ, де досі працює.

Координатор підпілля Олексійович розповів, що їхнє основне завдання на окупованих територіях - відстежувати інфраструктуру окупаційних військ і діяльність лідерів так званих республік.

"Звичайно, зневіра з'явилася в лавах наших через політичну діяльність, яка відбувається зараз в Україні. Народ, ви якось забули про них, а вони там живуть, борються, вмирають, потрапляють у полон", - заявив боєць.

"На окупованій території дійсно великий відсоток громадян, які підтримують Україну, допомагають інформацією, і які справді чекають з нетерпінням звільнення", - додав боєць Студент.

Координатор підпілля Олексійович зазначив, що на окупованій території "є патріоти і не потрібно всіх рівняти під одну гребінку".

"Щодо кількості людей не відповім. По суті в кожному невеликому місті є наш представник або людина, яка співпрацює з нами", - розповів представник підпілля, відповідаючи на запитання Цензор.НЕТ.

Він також розповів, що "Опір" співпрацює із силовими органами України.

"Унаслідок різноманітних причин, ми співпрацюємо із силовими органами України. Є підтримка Петра Олексійовича. Часто він використовує для ухвалення стратегічних рішень наші дані як один з каналів інформації з питань інфраструктури військових і влади. І вони приймають виважені рішення ... зараз є повне взаєморозуміння з нинішньою владою, зокрема з Петром Олексійовичем Порошенком", - додав він.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики