Цензор.НЕТ

25.04.19 17:49

Верховна Рада закликала міжнародну спільноту засудити роздавання російських паспортів жителям ОРДЛО. ВIДЕО

Депутати підтримали постанову про звернення до ООН, ОБСЄ, Ради Європи, Європарламенту, НАТО і країн ЄС, США і Канади. Вони закликають їх засудити роздавання РФ російських паспортів жителям ОРДЛО.

Верховна Рада закликала міжнародну спільноту засудити роздавання російських паспортів жителям ОРДЛО. ВIДЕО

Проект постанови №10259 підтримали 232 депутати, повідомляє кореспондент Цензор.НЕТ.

"Таким чином, Кремль вчергове свідомо і цинічно порушив основоположні принципи міжнародного права. Попередня практика протиправного використання Росією інституту громадянства на окупованих територіях свідчить про її примусовий і дискримінаційний характер, є інструментом здійснення злочинів проти людяності та означатиме порушення прав людини", - йдеться в звернення Верховної Ради.

Парламент рішуче засуджує агресивні дії керівництва РФ, підкреслює неприпустимість відходу від виконання міжнародних домовленостей і ескалації напруженості на Донбасі.

"Своїм указом Путін створює правові умови для можливості офіційного застосування збройних сил РФ проти України. Це пов'язано з тим, що російське законодавство дозволяє використовувати збройні сили для захисту громадян РФ за межами території РФ", - постановили народні депутати.

Верховна Рада визнала відповідний указ Путіна "юридично нікчемним і таким, який не може змінити приналежність жителів окупованих Росією територій Донбасу до українського громадянства".

У зв'язку з цим Верховна Рада звернулася з наполегливим закликом засудити вищевказані деструктивні дії Російської Федерації, які грубо порушують державний суверенітет і територіальну цілісність України, права людини і громадянина в Україні, консолідувати спільні з Україною зусилля з протидії агресивним діям РФ і вжити заходів щодо посилення, в зв'язку з цим, режим міжнародних санкцій, спрямованих проти РФ.

Крім того, парламентарії вимагають від Путіна скасувати указ про спрощення процедури видачі російських паспортів жителям ОРДЛО.

Постанова набирає чинності з дня її затвердження.

Нагадаємо, 24 квітня президент Росії Володимир Путін підписав указ про спрощений режим видачі російського громадянства жителям так званих "ДНР" і "ЛНР".

Глава МЗС України Павло Клімкін назвав рішення РФ щодо спрощення видачі паспортів населенню "Л/ДНР" новим етапом окупації Донбасу.

Україна також вже звернулася до Ради безпеки ООН у зв'язку з введенням президентом РФ Володимиром Путіним спрощеного порядку прийому в російське громадянство мешканців окремих районів Донецької та Луганської областей (ОРДЛО).

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики