Цензор.НЕТ

26.04.19 09:21

РФ послідовно йде тим самим шляхом, який привів до вигнання СРСР із Ліги Націй, - Єльченко на Радбезі ООН. ВIДЕО

Здійснюючи в порушення Мінських угод черговий виток агресії проти України - роздаючи паспорти РФ на Донбасі, путінська Росія послідовно іде тим самим шляхом, який привів до вигнання СРСР із Ліги Націй.

Як інформує Цензор.НЕТ із посиланням на Лігу, про це на засіданні Ради Безпеки ООН у Нью-Йорку заявив постпред Києва Володимир Єльченко.

За його словами, масова видача російських паспортів у регіоні може легко використовуватися Кремлем для виправдання його військової присутності на українській території "для захисту російських громадян".

"Це ніщо інше, як погано прихована спроба виправдати окупацію території. Це ніщо інше, як штучний привід продовжувати направляти в Україну російські сили і проводити неприкритий збройний напад. Це ніщо інше, як завчасно узгоджені Москвою зусилля з підриву перспектив мирного врегулювання за Мінськими угодами", - наголосив Єльченко.

Він акцентував увагу на тому, що незаконний указ російського президента повністю підриває логіку Мінських угод і фактично унеможливлює їхнє виконання.

"Судіть самі: мета угод - реінтеграція ОРДЛО в юридичний, політичний та економічний простір України. Замість цього, логіка цього указу полягає в дезінтеграції, а також у консолідації тотального російського контролю над окупованими територіями. Чи це не чіткі ознаки повзучої анексії? Видача та розповсюдження російських паспортів на окупованих територіях навряд чи зробить можливим проведення законних місцевих виборів, як передбачено Мінськими угодами", - зазначив Єльченко.

Раніше постпред РФ Василь Небензя заявив, що роздача російських паспортів жителям ОРДЛО - це "гуманітарна акція" Путіна.

У якийсь момент свого виступу Єльченко російською звернувся до російського посла: "Ви також не побачите нічого незвичного в тому, якщо жителям прикордонних областей Росії інші держави почнуть роздавати в масовому та організованому порядку свої паспорти?".

"В умовах спотвореної реальності гібридної війни Кремль, схоже, працює за Джорджем Оруеллом: війна - це мир, свобода - це рабство, а невігластво - сила. Інакше складно зрозуміти, як і чому авантюра з паспортами подається як "гуманітарна акція"", - сказав посол України.

"Усе це - частини одного і того ж пазла: повзучої окупації України", - підсумував Єльченко.

Нагадаємо, 24 квітня президент Росії Володимир Путін підписав указ про спрощений режим видачі російського громадянства жителям так званих "ДНР" і "ЛНР".

Глава МЗС України Павло Клімкін назвав рішення РФ щодо спрощення видачі паспортів населенню "Л/ДНР" новим етапом окупації Донбасу.

Україна також вже звернулася до Ради безпеки ООН у зв'язку з введенням президентом РФ Володимиром Путіним спрощеного порядку прийому в російське громадянство мешканців окремих районів Донецької та Луганської областей (ОРДЛО).

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики