Цензор.НЕТ

26.04.19 09:54

Український концерт з успіхом відбувся у Віденському Концертхаусі. ВІДЕО+ФОТОрепортаж

У легендарному Віденському Концертхаусі, де 100 років тому виступала Українська республіканська капела, з успіхом відбувся український концерт.

Як передає Цензор.НЕТ із посиланням на Укрінформ, захід відбувся у вівторок увечері в межах відзначення Двостороннього року культури України-Австрії.

"Дуже тішить, що наш фестиваль UStream, "хайлайтом" якого і став сьогоднішній святковий концерт, з кожним роком виходить на дедалі вищий рівень. Свідченням того є, зокрема, те, що ми отримали грант від мерії Відня, генеральним спонсором виступає австрійський бізнес, і врешті-решт - визнання Української держави, адже нас підтримав цього року і новостворений Український інститут", - заявила організатор UStream Олександра Саєнко.

Під час святкового вечора під назвою "Від традиції до модернізму. Музика з України і всього світу" пролунали твори європейських та українських композиторів, що, за задумом організаторів, має підкреслити включеність української музичної культури в загальноєвропейську культуру.

Зокрема, поціновувачі високого змогли насолодитися музикою засновника українського музичного модернізму Бориса Лятошинського, прем’єрним виконанням циклу романсів, написаних спеціально для концерту композитором Мирославом Скориком.

"Мій твір, який називається "До музи", написаний на слова львівського поета Богдана-Ігоря Антонича, який жив у 20-30-х роках і був, як кажуть, декадентом, такого експресіоністського плану. За радянських часів його забороняли. У своїх чотирьох невеликих віршах він говорить про музу, про своє натхнення, яке часом з’являється, часом зникає, і як складно з цим жити. Сьогоднішнє виконання цього циклу романсів мені дуже сподобалося", - зазначив Скорик.

Виконували твори на сцені відомі українські виконавці, які прибули на концерт із чотирьох країн світу: оперна співачка Тетяна Мельниченко, піаніст Роман Лопатинський, скрипаль Михайло Захаров, віолончеліст Олексій Шадрін.

Український концерт з успіхом відбувся у Віденському Концертхаусі 01
Український концерт з успіхом відбувся у Віденському Концертхаусі 02
Український концерт з успіхом відбувся у Віденському Концертхаусі 03
Український концерт з успіхом відбувся у Віденському Концертхаусі 04
Український концерт з успіхом відбувся у Віденському Концертхаусі 05
Український концерт з успіхом відбувся у Віденському Концертхаусі 06
Український концерт з успіхом відбувся у Віденському Концертхаусі 07
Український концерт з успіхом відбувся у Віденському Концертхаусі 08
Український концерт з успіхом відбувся у Віденському Концертхаусі 09
Український концерт з успіхом відбувся у Віденському Концертхаусі 10
Український концерт з успіхом відбувся у Віденському Концертхаусі 11

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики