Цензор.НЕТ

04.06.19 23:15

ПЦУ опублікувала кадри ліквідації УПЦ КП. ВIДЕО

Православна церква України опублікувала відео, на якому зафіксовано засідання Священного синоду Української православної церкви, на якому вирішили ліквідувати цю церкву.

ПЦУ опублікувала кадри ліквідації УПЦ КП. ВIДЕО

Як передає Цензор.НЕТ, відеозапис опубліковано на каналі ПЦУ в YouTube.

"Помісний Собор УПЦ Київського Патріархату 15.12.2018 р. - аудіо і відео, які спростовують твердження, що "такого Собору не було", - йдеться у підписі до відео.

На відео можна побачити, що більшість членів синоду підтримує ліквідацію УПЦ КП, після чого патріарх Філарет підписує відповідну постанову.

Зазначимо, що після цього засідання представники УПЦ КП взяли участь у соборі, на якому і створили ПЦУ.


Нагадаємо, 15 грудня 2018 року на Об'єднавчому соборі предстоятелем Української помісної православної церкви обрали митрополита Переяславського і Білоцерківського Епіфанія, представника Української православної церкви Київського патріархату.

6 січня 2019 року в церкві Святого Георгія в резиденції Вселенського патріархату в Константинополі під час святкової літургії з участю Патріарха Варфоломія предстоятелю Православної церкви України Епіфанію вручили Томос про автокефалію української церкви.

9 січня в Константинополі члени Синоду Вселенського патріархату підписали Томос про автокефалію української церкви.

Водночас у травні 2019 року патріарх Філарет заявив про намір відновити УПЦ КП та очолити її замість Епіфанія. У відповідь митрополит Епіфаній заявив: "Повернення української церкви до "Київського патріархату" означає втрату Томосу". У відповідь Філарет заявив: "Київський патріархат не ліквідовано, об'єднавчий собор у Софії не був українським". Також він закликав Епіфанія "нічого не робити всередині церкви" без його згоди і пообіцяв боротися за церкву, "незалежну від Москви та Константинополя". Тим часом Епіфаній заявив: "Розколу в ПЦУ немає і не буде". У відповідь Філарет заявив, що предстоятель ПЦУ Епіфаній угодний Москві, а також, що президент Петро Порошенко і митрополит Епіфаній обдурили його, порушивши домовленості між ними під час Об'єднавчого собору: "Якби знав, що буде так, я б не висував Епіфанія на соборі".

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики