Цензор.НЕТ

30.07.19 09:06

Навіть перебування на ланцюгу у російських прикордонників не озлобило її, - Полозов розповів про звільнену собаку українських моряків. ВIДЕО

Захисники українських військовополонених моряків звільнили з російського полону в окупованому Криму собаку Джессі, яка перебувала на захопленому ФСБ РФ українському буксирі "Яни Капу".

Про це повідомляє Цензор.НЕТ із посиланням на Крим.Реалії.

Під час захоплення ФСБ Росії українських кораблів і моряків біля берегів Криму в листопаді 2018 року на буксирі "Яни Капу" був один невідомий член екіпажу - собака Джессі. На момент арешту тварині було 3 місяці. Пізніше її забрали російські прикордонники в Керчі.

Вісім місяців собака пробула в місті, чотири з яких адвокати українських моряків намагалися знайти способи її визволити. Зараз Джессі за межами півострова - в Херсонській області - чекає своїх господарів. Її прихистила родина іншого українського моряка Сергія Чуліби.

Нагадаємо, 25 листопада ВМС ЗС України повідомили, що прикордонні кораблі Російської Федерації вчинили агресивні дії проти українських кораблів, які здійснювали плановий перехід із порту Одеси в порт Маріуполь Азовського моря. Зокрема, російський прикордонний корабель "Дон" здійснив таран українського рейдового буксира, внаслідок чого було пошкоджено головний двигун корабля, обшивку і леєрне огородження, а також втрачено рятувальний пліт. ВМС ЗСУ підкреслюють, що про намір здійснити перехід попереджали заздалегідь і діяли в рамках міжнародного права.

Водночас у ФСБ Росії заявляють, що три українські військові кораблі в Азовському морі "незаконно увійшли в територіальні води РФ і попрямували до Керченської протоки".

Унаслідок незаконних дій російських силовиків було захоплено три кораблі ВМС України і взято в полон 24 українських військовослужбовців. Підконтрольний РФ суд окупованого Сімферополя обрав запобіжним заходом для 24 моряків утримання під вартою до 25 січня 2019 року.

30 листопада моряків перевезли в Москву: 21 українця доставили в московське СІЗО "Лефортово", трьох поранених - у "Матроську тишу".

9 липня 2019 року російське слідство висунуло обвинувачення в остаточній редакції всім 24 військовополоненим українським морякам. 15 липня їх включили до списку обміну полоненими. 17 липня Лефортовський суд Москви продовжив утримання під вартою всім 24 військовополоненим морякам на 3 місяці.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики