Цензор.НЕТ

18.08.19 18:46

Лондонські дослідники оприлюднили нові докази участі РФ у війні на Донбасі, - The Guardian. ВIДЕО

Британці зібрали свідчення російського військового втручання під час боїв за Іловайськ Донецької області в серпні 2014 року. Їх збираються оприлюднити 19 серпня і будуть використовувати під час подачі позову в Європейський суд із прав людини.

Нові докази участі російських військових у конфлікті на Донбасі зафіксувала дослідницька група Forensic Architecture, яка базується в Лондоні, повідомляє Цензор.НЕТ із посиланням на The Guardian.

Серед доказів численні супутникові зображення російських збройних конвоїв на території України і танка Т-72Б3. На момент боїв цю модель використовували лише російські збройні сили.

Група Forensic Architecture використовувала програмне забезпечення, яке дозволило проаналізувати 2500 годин відео, опублікованих жителями регіону на ютубі під час боїв.

Наприкінці серпня 2014 року українські військові потрапили в оточення під Іловайськом Донецької області. Військові регулярних частин Збройних сил Росії вторглися в Україну під прикриттям підтримуваних ними бойовиків, обстріляли коридор, яким, за домовленістю, мали виходити українські силовики. За офіційними даними, тоді загинули 366 українських військових і правоохоронців, 429 зазнали поранень, 128 потрапили в полон, 158 вважаються зниклими безвісти.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики