Цензор.НЕТ

13.09.19 14:28

Дратував наглядачів у в'язниці РФ жовто-блакитними стрічками, - Сенцов виступив на форумі YES у Києві. ВIДЕО (оновлено)

Український режисер Олег Сенцов, який понад 5 років провів у в'язниці Росії і був звільнений у межах великого обміну 7 вересня, виступив на форумі YES у Києві.

Про це повідомляє Цензор.НЕТ.

Відео 112

"Я дуже вдячний організаторам за запрошення на цей форум - мені сказали, що можна казати про все що завгодно. Я, в принципі, завжди кажу те, що думаю, намагаюся говорити про головне. І сьогодні я буду говорити про головне. Сьогодні я буду говорити про банку, просту пластикову банку, і те, що має бути в ній. Я зараз усім поясню, що я мав на увазі. Там, де я був п'ять років, - у в'язниці, - кожна дрібниця, кожна річ має велике значення. Там нічого не викидають, усе використовують, і важлива штука - це чай. У пакетику, в коробочці, а можна в банці - я зберігав у банці", - почав свою промову Сенцов.

Він розповів про те, як дратував наглядачів у в'язниці тим, що вирізав жовту і блакитну стрічки, наклеїв їх на банку, написав на ній "Слава Україні" і ставив на виду.

"Вона дуже дратувала тюремників. Вони постійно мене задирали, відривали прапор, намагалися топтати - було багато такої дрібної метушні за цю банку. Це була маленька моя боротьба. Це, звичайно, не Іловайськ і не Дебальцеве. Я не був на Донбасі, не був на війні - мене заарештували за два дні до того, як я мав туди поїхати. Ну, так сталося - у кожного своя доля, і ми її не обираємо. І я вів свою маленьку боротьбу. Нікому не відому, нікому не видну - сам на сам із цією системою. За себе, за свою гідність, за свою країну і за дві смужки - жовту і синю", - продовжив Сенцов.

Під час промови Сенцов також показав тюремний бейдж, який поклав у банку, і закликав президента України Володимира Зеленського якомога швидше заповнити банку такими бейджами незаконно ув'язнених українців.

"Ще в тюрмах у російських ув'язнених є так звані нагрудні знаки. Це ось мій. Червона смуга означає "схильний до втечі", "спецув’язнений", "спецконтроль", ну й інші моменти всі. Я на пам'ять його забрав із собою. У деяких арміях світу є така традиція - навіть не традиція, а правило, - що у разі загибелі бійця його командир відриває жетон, для того щоб зібрати звіти про загиблих. Це сумне правило, сумна традиція. Я б хотів завести іншу: мені б дуже хотілося, щоб ця банка якнайшвидше наповнилася бірками тих, хто все ще перебуває в полоні у Росії, на Донбасі та в Криму. Пане президенте, зробіть так, щоб ця банка якнайшвидше стала повною", - підсумував Сенцов.

Зеленський, своєю чергою, подякував Сенцову та пообіцяв докласти усіх зусиль для звільнення усіх українців.

Як раніше повідомлялося, сьогодні стартувала 16-та Щорічна зустріч Ялтинської Європейської Стратегії (YES).

Перший день форуму буде присвячено обговоренням викликів завтрашнього дня, глобальної політичної ситуації та її наслідків для України і світу, а також поточної світової економічної ситуації, кризи демократії та ситуації на Близькому Сході

16-та Щорічна зустріч Ялтинської Європейської Стратегії (YES) "Щастя зараз. Нові підходи для світу в кризі" буде проводитися з 12 по 14 вересня 2019 року в Києві. Понад 400 провідних політиків, дипломатів, бізнесменів, громадських активістів та експертів із 26 країн візьмуть участь у конференції, організованій Ялтинською європейською стратегією (YES).

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики