Цензор.НЕТ

17.09.19 10:29

"Зараз багато хто виїхав до Росії, а кому діватися нікуди - тут працюють", - жителі окупованого Кутейникового, які блокували ЗСУ в 2014 році. ВIДЕО

Ще в 2014-му місцеві жителі Кутейникового блокували колони ЗСУ, зараз же невелике селище розташовується в глибокому тилу терористів "ДНР". Кутейникове зіграло не останню роль під час активної фази війни на Донбасі.

Про це повідомляє Цензор.НЕТ із посиланням на "Радіо Свобода".

Навесні 2014 року у невелике селище Кутейникове Донецької області прибув ешелон українських десантників з БМД і "Нонами". Місцева залізнична станція в той час була важливим опорним пунктом. До російського кордону звідси – лише 30 кілометрів. Ешелони, як і колони на трасі, спочатку не пропускали.

"Ми стояли ось тут у селищі – не давали їм розвантажуватися. У нас є аміачний склад – туди теж прокладена залізниця ми і там стояли. Це був кінець березня 2014 року. Не пропускали, вони і так проходили, звичайно, машини йшли військові, БТРи йшли військові. Багато техніки тоді доставляли", – розповідає місцева жителька.

Зараз багато хто виїхав до Росії, а кому діватися нікуди - тут працюють, - жителі окупованого Кутейникового, які блокували ЗСУ в 2014 році 01

У селищі був базовий табір українських військових і блокпост, який періодично обстрілювали.

"Ось зупинка "Металіст". Отака "фігня" прилітає з боку Росії. Напрямок – північно-західний, а це південний схід", – показує автор відео снаряд, що застряв в асфальті.

На відео з мережі, яке, за твердженням його автора, знято 23 серпня п’ять років тому – паркан поблизу блокпосту розфарбований у кольори українського прапора. Зараз та сама ділянка дороги має інакший вигляд: паркан тепер білий. Та ж зупинка, що і на відео п’ятирічної давності, але асфальт новий – ні сліду від попадання снарядів. Але варто лише звернути вбік і замість дороги – руїна.

Зараз багато хто виїхав до Росії, а кому діватися нікуди - тут працюють, - жителі окупованого Кутейникового, які блокували ЗСУ в 2014 році 02

Українські військові перебували тут майже до кінця серпня. Місто залишили за кілька днів до розстрілу колон ЗСУ і добровольців в так званому "зеленому коридорі". Про це писали в звіті Міноборони України про бої під Іловайськом.

"Після мінометного обстрілу району села Кутейникове особовий склад 28-ої бригади в кількості 223 чоловік (крім 18 військовослужбовців) самовільно залишив позиції і відійшов в сторону Старобешева", – йдеться у звіті 24 серпня 2014 року.

"Залишки зведеного підрозділу 51-ї, 28-ї, десанту 25-ї бригад, які виконували завдання в районі Благодатного, Амвросіївки та Кутейникова самовільно здійснили відхід на захід", – зазначено в документі від 26 серпня 2014-го.

Але на День незалежності України поблизу Кутейникового вдалося взяти в полон одразу десять російських десантників з Костроми.

"Їхали колонами. Не по дорозі, а по полях. Я навіть не бачив, де ми кордон перетнули", – розповідав під час допиту російський військовий.

Всіх цих російських військовослужбовців, які нібито заблукали, перед цим зафарбувавши, за їхніми ж словами, бортові номери на техніці, через тиждень передали Російській Федерації.

Через п’ять років про війну в Кутейниковому нагадувань мало: хіба що порожня залізниця з поіржавілими рейками, які ведуть в Іловайськ і Росію.

Зараз багато хто виїхав до Росії, а кому діватися нікуди - тут працюють, - жителі окупованого Кутейникового, які блокували ЗСУ в 2014 році 03

"Раніше у нас була вузлова станція, тому більше поїздів, складів ходило, тому більше людей працювало. Зараз, звичайно, працює, але не в такій кількості як до війни", – каже жінка, яка в 2014-му блокувала дорогу українським військовим.

У місцевій школі – дев’яносто учнів. Також працюють магазин, аптека і кілька агропідприємств. Молодь вирушила в Росію.

"Кого не влаштовує – їде. А деякі, яким діватися нікуди, працюють тут", – каже чоловік.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики