Цензор.НЕТ

09.10.19 16:35

Україні варто продовжувати політику співпраці з Нідерландами у справі MH17, зокрема щодо незакритого повітряного простору, - Яременко. ВIДЕО

Українська влада має продовжувати політику відкритості і повної співпраці з нідерландськими слідчими у справі про збитий над Донбасом у 2014 році "Боїнг" рейсу MH17.

Про це заявив у відеозверненні глава парламентського комітету з питань зовнішньої політики і міжпарламентського співробітництва Богдан Яременко, передає Цензор.НЕТ.

"Я думаю, що нинішня влада має продовжувати цю політику, в тому числі, якщо голландські парламентарі не лише намагатимуться задовольнити зрозумілі емоційні потреби жертв і родичів цієї катастрофи, яких ми повністю розуміємо і солідаризуємось з ними. І якщо голландські парламентарі все-таки хочуть знайти істину, то ми повинні допомогти. Україна повинна спокійно йти на співпрацю, як і робила це у всіх епізодах від перших хвилин цієї катастрофи", - сказав він.

За його словами, Україна в той час діяла відповідно до рекомендацій Міжнародної організації цивільної авіації (ІКАО).

"Якщо ситуація з небом міністру закордонних справ (Блоку - ред) представляється, як комплексна, а не лише як питання рішень України, то, мені здається, нам нема про що переживати. Це допоможе всім встановити справедливість, зрозуміти і нарешті поставити крапку в тому, що в ті дні що б не робила Україна з точки зору вирішення авіаційних органів, не це стало причиною катастрофи - не Україна запустила ракету і вбила людей", - пояснив Яременко.

Він також анонсував розгляд цього рішення парламенту Нідерландів комітетом у закордонних справах.

"Я закликатиму до стриманості. Рішення парламенту Голландії, враховуючи що було кілька проєктів і було вибрано найбільш делікатний щодо України, не дає підстав для криків, інсинуацій або нестриманої поведінки. Давайте будемо мудрими", - резюмував він.

Нагадаємо, літак "Боїнг-777" Малайзійських авіаліній, який прямував з Амстердама в Куала-Лумпур, був збитий 17 липня 2014 року в районі Тореза (Донецька область). Унаслідок падіння загинуло 298 осіб.

Цензор.НЕТ неодноразово повідомляв про перебіг розслідування причин катастрофи "Боїнга" рейсу МН17, а також оприлюднив ексклюзивні фотографії ангара і фотографії елементів "Бук-М1-2", які фігурують у матеріалах кримінальної справи. Прокуратури Нідерландів та Австралії підготували вельми переконливу доказову базу. Зокрема, було встановлено, що елементи, які вразили "Боїнг", точно збігаються з начинкою бойової частини саме новітньої російської зенітної ракети "БУК-М1-2". Комплекс "БУК-М-1-2" був розроблений у 1997 році, поставлений на озброєння ЗС РФ у 1998-му і ніколи не поставлявся в Україну. Також незалежні експерти з Німеччини, Англії та Польщі, вивчили фрагменти уламків і склали свою думку: це частини російської ракети "БУК". Сучасна хімічна експертиза абсолютно точно встановила склад металу, виявила частки матеріалу обшивки і скла саме збитого лайнера, які пробивали ці елементи, перш ніж уразити людей.

У травні 2016 року австралійська юридична фірма LHD подала позов проти Росії і російського президента Володимира Путіна в Європейський суд із прав людини (ЄСПЛ) від імені родичів жертв "Боїнга" "Малайзійських авіаліній" рейсу MH17, збитого 17 липня 2014 року над непідконтрольними Україні територіями східної частини країни. Позов, у якому РФ і В.Путін вказуються як відповідачі і який вимагає $10 млн компенсації за кожного пасажира, був поданий 9 травня.

Восени минулого року Міжнародна слідча група (JIT*) представила висновки, згідно з якими малайзійський "Боїнг" був збитий ракетою "земля-повітря" з установки "Бук", яка стріляла з району донбаського містечка Сніжне (на той час перебувало під контролем "ДНР"). Слідча група представлена ​​п'ятьма країнами: Малайзія, Нідерланди, Бельгія, Австралія, Україна. Росія від участі в спільному розслідуванні групи відмовилася.

24 травня Міжнародна спільна слідча група поінформувала, що літак рейсу MH17 над окупованою територією Донбасу 17 липня 2014 року було збито зенітно-ракетним комплексом "Бук", який належить 53-й зенітно-ракетній бригаді ППО російських ВС, яка дислокується в Курську.

8 жовтня 2019 року парламент Нідерландів підтримав пропозицію партії "Християнсько-демократичної заклик" про додаткове розслідування. Депутат від ХДЗ Кріс ван Дам повідомив: "Пропозицію щодо подальшого розслідування факту, що не було закрито повітряний простір над Україною, щойно прийнято одноголосно".

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики