Про це він повідомив під час круглого столу на тему: "Росія проти України: останній шанс Путіна?", Передає Цензор.НЕТ із посиланням на Українські Новини.
"Я б рекомендував, по-перше, переглянути весь дипломатичний сектор", - сказав він.
За його словами, українська влада понад рік не призначає постійного представника в Організації Північноатлантичного договору (НАТО). Крім того, він зазначив, що понад рік немає посла України в Білорусі, через що накопичуються серйозні проблеми для України.
"Є кілька важливих компонентів. По-перше, серйозно переглянути весь дипломатичний сектор, який забезпечує зовнішню політичну діяльність. Я розумію, що у президента України дипломатична освіта і він володіє англійською. Але, крім президента і глави МЗС, повинна працювати машина. Я вам продемонстрував три компоненти: представництво в НАТО, посол у Мінську, представництво в Радбезі. Міг би називати й інші компоненти. Це свідчить про те, що машина дуже сильно кульгає", - заявив Марчук.
"Наша дипломатія відстає фундаментально", - зазначив Марчук.
"Якщо порівняти дипломатичну поведінку Росії, публічну поведінку Росії, не кажучи про стратегічні речі, в яких вона істотно випереджає Україну, як це можна оцінити? Як оцінити нашу дипломатію в такій критичній ситуації? Я вважаю, що наша дипломатія сьогодні відстає фундаментально. Це з урахуванням того, що Росія в медійному, і зовні дипломатичному компоненті сьогодні прирівнюється практично до військового. Коли зараз чисто військового вирішення проблеми Донбасу та російської агресії немає, але, як ми бачимо, і дипломатичного вирішення, яким дещо хизувалася Україна, немає", - цитує Марчука "112 Україна".
За його словами, на якомусь етапі Мінські угоди зупиняли "демонстративне російське нашестя, але минуло майже 2 роки".
"Таким чином, перш за все акцентуючи увагу, що нам треба переходити на ідеологію управління всім, що пов'язано з протидією Росії, і виходячи на ту формулу, про яку я говорив з розрахунком на свої сили і допомогу партнерів, для того, щоб реалізувати цю формулу, потрібно буде дуже багато зробити в організаційному сенсі", - резюмував він.
Також, за його словами, необхідно відкоригувати законодавчу базу в сфері оборони й безпеки.