Цензор.НЕТ

17.08.16 12:16

Зараз чисто військового вирішення проблеми Донбасу та російської агресії немає, але й дипломатичного теж, - Марчук. ВIДЕО

Представник України в підгрупі з безпеки Тристоронньої контактної групи з врегулюванню ситуації на Донбасі (Україна - Організація з безпеки і співробітництва в Європі - Росія) Євген Марчук виступає за перегляд роботи українського дипломатичного сектору.

Про це він повідомив під час круглого столу на тему: "Росія проти України: останній шанс Путіна?", Передає Цензор.НЕТ із посиланням на Українські Новини.


"Я б рекомендував, по-перше, переглянути весь дипломатичний сектор", - сказав він.

За його словами, українська влада понад рік не призначає постійного представника в Організації Північноатлантичного договору (НАТО). Крім того, він зазначив, що понад рік немає посла України в Білорусі, через що накопичуються серйозні проблеми для України.

Також читайте: "Думаю, в Росії вже розроблений план, як зірвати святкування 25-ї річниці незалежності України", - Марчук

"Є кілька важливих компонентів. По-перше, серйозно переглянути весь дипломатичний сектор, який забезпечує зовнішню політичну діяльність. Я розумію, що у президента України дипломатична освіта і він володіє англійською. Але, крім президента і глави МЗС, повинна працювати машина. Я вам продемонстрував три компоненти: представництво в НАТО, посол у Мінську, представництво в Радбезі. Міг би називати й інші компоненти. Це свідчить про те, що машина дуже сильно кульгає", - заявив Марчук.

"Наша дипломатія відстає фундаментально", - зазначив Марчук.

"Якщо порівняти дипломатичну поведінку Росії, публічну поведінку Росії, не кажучи про стратегічні речі, в яких вона істотно випереджає Україну, як це можна оцінити? Як оцінити нашу дипломатію в такій критичній ситуації? Я вважаю, що наша дипломатія сьогодні відстає фундаментально. Це з урахуванням того, що Росія в медійному, і зовні дипломатичному компоненті сьогодні прирівнюється практично до військового. Коли зараз чисто військового вирішення проблеми Донбасу та російської агресії немає, але, як ми бачимо, і дипломатичного вирішення, яким дещо хизувалася Україна, немає", - цитує Марчука "112 Україна".

За його словами, на якомусь етапі Мінські угоди зупиняли "демонстративне російське нашестя, але минуло майже 2 роки".

Читайте також: "У нас є мільйони українців у Росії, про яких ми повинні подбати. Якщо РФ так вирішить - це її відповідальність", - Клімкін про розрив дипвідносин із Москвою

"Таким чином, перш за все акцентуючи увагу, що нам треба переходити на ідеологію управління всім, що пов'язано з протидією Росії, і виходячи на ту формулу, про яку я говорив з розрахунком на свої сили і допомогу партнерів, для того, щоб реалізувати цю формулу, потрібно буде дуже багато зробити в організаційному сенсі", - резюмував він.

Також, за його словами, необхідно відкоригувати законодавчу базу в сфері оборони й безпеки.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики