"Сподівання було в Грозному - присяжні-чеченці знали, що в той період боїв на площі Минутка не було", - журналіст про апеляцію в справі Клиха і Карпюка. ВІДЕО

12071 13

Найбільші шанси на справедливий суд в українських політв'язнів Клиха і Карпюка були під час розгляду їхньої справи в Грозному, а позитивний для засуджених висновок апеляційного суду дуже малоймовірний.

Про це розповіла в ефірі 5 каналу ведуча "Громадського радіо" й автор Цензор.НЕТ Ірина Ромалійська, яка працювала в Грозному під час судових засідань у справі українських політв'язнів.

"Я нічого не виключаю, але не вірю в те, що апеляційний суд прийме інше рішення. Якась надія була, коли справа розглядалася в Грозному. Там був суд присяжних. Присяжні, які повинні були вирішити винні чи невинні підсудні - чеченці, жителі Грозного. Вони пам'ятають ті події і знають, що в кінці 94-го і на початку 95-го на площі Минутка (участь у боях саме в цьому місці і в цей час інкримінують Клиху і Карпюку) не було боїв, і це був глибокий тил. Ці чеченці точно це знають, і було сподівання, що вони винесуть вердикт про невинність. Не склалося, а на Верховний суд Росії розраховувати не варто", - розповіла Ромалійська.

Читайте також на "Цензор.НЕТ": "Я не вірю в справедливість у нашій справі", "Ніяких перспектив немає", - українські політв'язні в РФ Карпюк та Клих