Цензор.НЕТ

31.10.16 11:51

Нам доводиться цілими днями простоювати в чергах до держустанов, оскільки право першочергового прийому мають тільки інваліди ВВВ, - інвалід АТО Євген Циганов. ВIДЕО

Учасник бойових дій на сході України Євген Циганов наголошує, що інваліди АТО сьогодні недостатньо захищені законодавством і мають набагато менше пільг, ніж ті ж інваліди ВВВ, хоча фактично мало чим відрізняються.

Про це він пише на своїй сторінці в соціальній мережі "Фейсбук", передає Цензор.НЕТ.

"Вчора я, інвалід війни (АТО) ІІ групи, просидів п'ять годин у приймальні Кабінету Міністрів України. Чиновник (начальник апарату прийому громадян) заявляє: "У нас в пошані тільки інваліди Великої Вітчизняної мають право першочергового прийому. Ви інваліди АТО такими не є ". Вдумайтеся, це Кабінет Міністрів України, що говорити про яке-небудь містечко. Це позиція чиновників до нас" - зазначає Циганов.

"Так уже повелося, що у нас у державі один нормативний акт суперечить іншому. Щоб з'ясувати істину 27.10 2016 року я попрямував до Міністерства юстиції, попередньо ознайомившись на сайті Мін'юсту, як і куди слід звертатися. Я вирушив за адресою вказаною на сайті, це вул. Січових Стрільців (колишня Артема), 73 в каб.126. Чиновник який сидів у цьому кабінеті уважно мене вислухав, вник у суть проблеми і сказав, що в цьому випадку вирішити проблему може тільки міністр. І додав, що завтра, тобто 28.10. 2016 р., згідно із затвердженим графіком, міністр повинен вести особистий прийом у приймальні Кабінету Міністрів за адресою пров. Музейний, 12.

Читайте також: Бійцям АТО зі Львова виплатять по 100 тис. грн, - мер Садовий

28.10.2016 р о 10 годині ранку з написаним заздалегідь зверненням я прийшов у приймальню Кабміну. Відстояв півтори години в черзі, щоб зареєструватися, і став чекати прийому. Поцікавився у начальника апарату приймальні, пославшись на порядок прийому громадян, чи маю я право на першочерговий прийом, оскільки є інвалідом війни ІІ групи. На що отримав відповідь, мовляв, я сильно молодо виглядаю, щоб бути ветераном війни і взагалі право першочергового прийому мають лише матері-героїні та інваліди Великої Вітчизняної Війни, а я, пройдисвіт, повинен відстояти чергу і піду на прийом останнім.

Приблизно о 17-й годині мене передостаннім, як і обіцяв головний клерк, запросили на прийом. Зайшовши в кабінет, я не побачив там міністра, до мене звернувся чоловік, який сидів за столом, і запропонував передати звернення. На його пропозицію я запитав, хто він. Була відповідь: "Давай своє звернення - я передам". Я заперечив, що я прийшов на особистий прийом до міністра або людини, яка уповноважена міністром вести прийом. Він заперечив, що прийом веде він і якщо мені щось не подобається, то я можу забиратися і жбурнув мені назад моє звернення.

Також читайте: Діти загиблих учасників АТО зможуть навчатися у вищих навчальних закладах безплатно

На мій погляд все, що відбувається це злочин перебирання на себе владних функцій і зловживання владою або службовим становищем, і сказав що буду викликати поліцію. З мобільного набирав 102, але виклику не було. Тоді я попросив Начальника апарату приймальні викликати поліцію по міському, на що отримав відмову. Незнайомий чоловік допоміг мені викликати поліцію. Після того як я викликав поліцію - всі чиновники, які були в приймальні, поспіхом покинули приміщення, і при цьому всюди вимкнули світло. Наряду поліції, який приїхав, я пояснив ситуацію, написав заяву про злочин і відбув додому", - розповів Циганов.
Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики