Цензор.НЕТ

04.01.17 15:40

"Хто з ним хоч раз розмовляв? Ніхто!" - Рабінович "забув", що поет Олесь помер 73 роки тому. ВIДЕО

Народний депутат від "Опозиційного блоку" Вадим Рабінович поскаржився, що українська влада за роки незалежності не запросила письменника Олександра Олеся в Україну, але згадала про нього тільки у зв'язку зі скандалом навколо його перепоховання.

Як інформує Цензор.НЕТ, про це він сказав в ефірі 112 Україна."Чому ви не займаєтеся людьми, поки вони живі? У вас є список тих українців, які живі і працюють? Чого ви, щойно він помер? Хто його запросив в Україну за останні 10 років?.. Хто з ним хоч раз розмовляв? Ніхто! Зате зараз давайте "перепоховаємо", - сказав він.При цьому Рабинович забув, що український поет, який змушений був після затвердження більшовиків в Україні емігрувати до Чехословаччини, помер у 1944 році.

Читайте також: Останки Бандери, Петлюри і Коновальця слід перевезти в Україну, - Кириленко

Нагадаємо, ідея про створення пантеону поховань видатних українців стала актуальною після насильницької ексгумації останків українського поета і драматурга Олександра Олеся в Празі.

3 січня в Празі ексгумували останки українського поета Олександра Олеся та його дружини. За законами цієї країни, після поховання родичі або друзі померлих повинні платити ренту за місце на кладовищі - 20 тис. чеських крон за 10 років. До недавнього часу ренту за могилу Олеся платив за власною ініціативою вихідець з України Володимир Михайлишин. Однак нещодавно Михайлишин помер, і тепер його син хоче поховати батька в могилі Олександра Олеся.

Зараз останки Олександра Олеся та його дружини були переміщені в депозитарій кладовища до моменту вирішення родичів поета, які проживають у Канаді, про місце захоронення.

Президент України Петро Порошенко доручив Міністерству закордонних справ України забезпечити перевезення останків українського поета і письменника Олександра Олеся, а Міністерству культури організувати церемонію перепоховання в Україні.
Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики