Цензор.НЕТ

10.01.17 12:54

НАЗК повторно передасть до Мін'юсту доопрацьований порядок перевірки е-декларацій, - заступник голови агентства Радецький. ВIДЕО

Національне агентство з питань запобігання корупції сьогодні повторно передасть до Міністерства юстиції проект повної перевірки електронної декларації для юстування з урахуванням коректувань, з якими Мін'юст повернув цей проект у НАЗК

Як передає Цензор.НЕТ із посиланням на "112 Україна", про це під час брифінгу повідомив заступник глави НАЗК Руслан Радецький.

"Міністерством юстиції було проведено експертизу і їх фахівцями було надано кілька побажань, низку зауважень, які в процесі були фахівцями департаменту фінансового контролю враховані в доробках відповідного порядку. Ми направили їх до Міністерства юстиції. Але Міністерство юстиції вважає за необхідне, щоб НАЗК включив у повному обсязі побажання, які вони висувають до нас. Переважну більшість цих побажань було враховано в порядках в кінці минулого року. Відповідні проекти порядків були направлені до Міністерства юстиції після сьогоднішнього обговорення з громадськістю та експертами", - сказав Радецький.
Також він розповів про те, в яких випадках терміни перевірки е-декларації можуть продовжити.

Також читайте: НАЗК направило до суду 6 адмінпротоколів щодо несвоєчасного подання е-декларацій

"Нами відпрацьовані і прийняті зауваження Міністерства юстиції про необхідність визначення термінів, прийнято рішення, що такі терміни перевірки передбачено проводити протягом 180 днів з дня виявлення підстав. Також у разі необхідності можливе продовження не більше ніж на 180 днів цю перевірку з низки обставин. Такі обставини можуть виникнути, коли невчасно може надійти до нас та чи інша інформація, яку ми запитуємо в органів державної влади. Ми можемо звертатися до суду, якщо суд не вчасно виніс постанову про доступ до банківської таємниці суб'єктом декларування. Також перевіркою нами передбачено призупинення перевірки в тих випадках, коли ми звертаємося до інших власників іноземних реєстрів про надання за суб'єктами декларування тієї чи іншої інформації і заяви про доступ до банківської таємниці", - роз'яснив він.

Читайте також: Директорів шкіл звільнили від заповнення електронних декларацій

Нагадуємо, що 17 листопада Бюро зареєструвало перші три кримінальні провадження за фактами незаконного збагачення (ч. 2 і ч. 3 ст. 368-2 КК України) на підставі аналізу відомостей, наведених в електронних деклараціях. Два провадження відкриті стосовно народних депутатів України й одне - представника судової гілки влади. У грудні НАБУ розпочало розслідування ще семи кримінальних проваджень. 6 січня 2017 року стало відомо, що відкриті нові справи проти нардепа, двох голів РДА за результатами перевірки їхніх е-декларацій.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики