Цензор.НЕТ

11.01.17 08:59

Обама виступив із прощальною промовою. ВIДЕО

44-й президент США Барак Обама виступив із прощальною промовою перед американцями.

Як інформує Цензор.НЕТ, про це повідомляє Ліга.

"Мішель і я були так зворушені усіма хорошими побажаннями на нашу адресу за останні кілька тижнів. Але сьогодні ввечері моя черга висловити подяку", - сказав він.Чинний президент повідомив, що незалежно від того, чи завжди він з американцями жив у злагоді, президентство і сам народ його надихали.

Він згадав про своє життя в Чикаго. Саме в цьому місті він і вирішив востаннє звернутися до нації.

Обама заявив, що досі, після всіх років на посаді, вірить в Америку, вірить, що всіх створено рівними і "наділено нашим творцем рівними невідчужуваними правами, серед них життя, свобода і прагнення до щастя".

Президент наголосив, що Америка виняткова, тому що американці показали, що здатні змінити і зробити кращим життя тих, хто слідує за ними.

Читайте також: Трамп хоче скасувати низку рішень Обами першого ж дня на посаді

У своїй прощальній промові Обама повідомив, що США починають новий розділ у відносинах із Кубою, а ядерна програма Ірану вже закрита "без єдиного пострілу".

"Через десять днів світ стане свідком особливої риси нашої демократії: мирної передачі влади від одного вільно обраного президента до іншого", - сказав Обама і пообіцяв, що передасть правління Дональду Трампу з такою ж легкістю, як колись це зробив Джордж Буш для нього.

Чинний президент підкреслив важливість зростання толерантності та рівності у США, приділивши особливу увагу американської демократії.

Обама також повідомив, що США успішно ведуть боротьбу з терористами Ісламської держави.

"ІД буде знищено і ніхто, хто загрожує Америці, ніколи не буде в безпеці", - заявив він. "Для мене було честю бути вашим головнокомандувачем", - додав президент.

Але Обама також сказав, що для захисту американців тепер потрібно більше, ніж військові. "... Ми, як громадяни, повинні виявляти пильність щодо зовнішньої агресії, ми не повинні допустити ослаблення цінностей, які роблять нас тими, ким ми є", - наголосив він.

"Тому будьмо пильні, і не біймося. ІД намагатиметься вбити невинних людей. Але вона не може перемогти Америку, якщо ми не зрадимо нашу Конституцію і наші принципи в боротьбі. Суперники, такі як Росія або Китай, не можуть зрівнятися (з нами, - ред.) у своєму впливі по всьому світу", - заявив Обама.

Також читайте: Ми маємо пам'ятати, що Путін - не наша команда, - Обама

"За ці вісім років я бачив надію на обличчях молодих випускників і наших нових військових офіцерів. Я горював із сім'ями у жалобі в пошуках відповідей і знайшов благодать у церкві Чарльстона. Я бачив, як наші вчені допомагають паралізованій людині відновити силу і наші поранені воїни знову починають ходити. Я бачив, як наші лікарі і добровольці відбудовують після землетрусу і пандемії", - сказав він.

Обама також подякував своїй дружині Мішель, яка всі ці роки була його "найкращим другом", і висловив захоплення своїми дочками.

Окремо чинний президент США подякував своєму другові і "брату" - віце-президенту Джо Байдену.

"Так, ми можемо. Так, ми зробили. Так, ми можемо. Дякую. Хай благословить вас Бог. І нехай Бог продовжує благословляти Сполучені Штати Америки", - закінчив свою промову Обама.

Нагадаємо, інавгурація обраного президента США Дональда Трампа відбудеться 20 січня.

9 січня Барак Обама застеріг республіканців від зближення з РФ і поскаржився, що деякі з них більше довіряють Путіну, ніж співвітчизникам-демократам.
Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики