Цензор.НЕТ

16.01.17 15:20

"Росія має заплатити свою ціну за агресію", - Порошенко доручив МЗС України подати до Міжнародного суду ООН позов проти РФ за фінансування тероризму. ВIДЕО

Президент Петро Порошенко доручив Міністерству закордонних справ передати позов до Міжнародного суду ООН в Гаазі про порушення Росією Конвенції ООН з протидії фінансуванню тероризму та Конвенції з ліквідації всіх форм расової дискримінації.

Як інформує Цензор.НЕТ, про це йдеться в повідомленні прес-служби Президента України.

"Три роки Російська Федерація брутально порушує міжнародне право, три роки здійснює незаконну анексію Криму, незаконну окупацію Сходу нашої країни на території Донецької та Луганської областей, реалізує політику знищення і дискримінації в Криму", - сказав Президент під час зустрічі з Уповноваженим Президента у справах кримськотатарського народу Мустафою Джемілєвим, заступником Міністра закордонних справ Оленою Зеркаль, Заступниками Глави АПУ Костянтином Єлісєєвим та Олексієм Філатовим.


Він наголосив, що протягом трьох років російські бойовики скоїли численні терористичні атаки, жертвами яких стали сотні тисяч безвинних людей, які змушені були покинути свої помешкання.

Президент нагадав, що близько 1,7 млн українців є тимчасово переміщеними особами. "Ті, хто залишився і в Криму, і на Донбасі, зазнають тортур та переслідувань. Забороняється діяльність Меджлісу кримськотатарського народу та скоються інші злочини, які не можуть залишатися безкарними", - сказав Петро Порошенко.

При цьому Президент нагадав про численні злочини, які були скоєні терористами проти мирного населення в Маріуполі, Волновасі, Краматорську та збитий бойовиками літак рейсу МН-17.

Дивіться також на "Цензор.НЕТ": "Україна більше ніколи не повернеться в стійло російської імперії", - Порошенко. ВIДЕО

Глава держави висловив упевненість у тому, що Україна весь цей час з початку агресії Росії діяла виключно у форматі міжнародного права. Він зауважив, що ця робота проводилась за його дорученням і сьогодні завершено процес тривалої досудової роботи, підготовлено позов до Міжнародного суду ООН у Гаазі.

Цей позов відбувається в рамках Конвенції щодо протидії фінансування тероризму. "Це була довга і копітка робота. Було проведено багато сесій та направлена велика кількість нот", - сказав Президент. Всього в рамках цього позову було проведено 5 засідань і направлено 45 нот.

Друга позиція у нашому позові стосується застосування Конвенції щодо ліквідації усіх форм расової дискримінації, де також було проведено три засідання і подано понад 20 нот.

"Сьогодні увесь комплекс робіт з досудового процесу завершено. Сьогодні Україна повністю готова щоб передати до Міжнародного суду ООН у Гаазі необхідні документи для притягнення до відповідальності Російську Федерацію за цими двома Конвенціями", - зазначив Президент та наголосив, що підготовка української сторони дуже ретельна.

Читайте також: "Це війна, в якій убито 10 тисяч українців", - Порошенко

Порошенко також зазначив, що тримає на контролі і попередні позови проти Російської Федерації в рамках позовів щодо порушення нею міжнародного морського права. Україна ставить питання щодо притягнення до відповідальності за незаконну конфіскацію Росією українського майна, українських родовищ, захоплення українських платформ, перешкоджання рибальству, завдання екологічної шкоди та інші процеси, які спричинили шкоду Україні в анексованому Криму та окупованому Донбасу.

Президент також повідомив про своє доручення Міністерству закордонних справ та Міністерству юстиції щодо супроводження позовів у рамках двосторонніх договорів щодо захисту інвестицій, якими буде забезпечено захист українських державних підприємств.

"Росія має заплатити свою ціну за агресію", - сказав Петро Порошенко та доручив українським дипломатам передати вже сьогодні позов до Міжнародного суду ООН у Гаазі.Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики