Цензор.НЕТ

18.01.17 12:29

"Це найбільша несправедливість - що українці живуть менше, хворіють більше, ніж наші сусіди в ЄС", - Гройсман. ВIДЕО

В Україні системою охорони здоров'я ніхто не займався.

Як повідомляє Цензор.НЕТ, про це заявив прем'єр-міністр Володимир Гройсман на засіданні Кабміну.
"Якщо хтось вважає, що традиційно МОЗ раніше займався формуванням політики щодо самої системи охорони здоров'я, то він помиляється. Бо сьогодні є яскравим свідченням того, що від початку нашої незалежності системою охорони здоров'я ніхто не займався. Інакше ми б мали якісну систему охорони здоров'я, якісну систему профілактики і жили б на 5-7 років довше, ніж сьогодні. Вважаю, що це найбільша несправедливість: що українці живуть менше, хворіють більше, ніж наші сусіди в ЄС", - сказав він.

Прем'єр зазначив, що правильна некорумпована політика дасть можливість вивести систему охорони здоров'я зі стану коми, в якому вона перебуває не один рік. "Я хочу добитися, щоб в Україні були чесні ціни на ліки, і це завдання стоїть перед Міністерством охорони здоров'я. Я хочу добитися, щоб з 1 квітня 2017 року хронічні хворі, які потребують постійної медикаментозної підтримки, отримували ці медикаменти безкоштовно. Ми такі кошти заклали - і цей механізм буде запущено", - заявив він.

Читайте також: Гройсман: "Я нікому не дозволю повертати старі схеми в систему охорони здоров'я"

Глава уряду підкреслив, що в Україні потрібно створити кардіоцентри, і на це вже заклали 150 млн грн у бюджеті. "Щоб ті, хто має проблеми з судинами і серцем, могли в кожному куточку нашої країни отримати кваліфіковану допомогу. Ми повинні добудувати Охматдит і запустити влітку перший комплекс, і це завдання ми теж виконаємо. Ми повинні забезпечити виплату підвищеної зарплати лікарям. І ми це передбачили в наших пропозиціях щодо підвищення зарплати медпрацівникам на 30%. Ми повинні провести цього року ще успішніші закупівлі через міжнародні організації", - заявив Гройсман.
Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики