Цензор.НЕТ

19.01.17 17:53

"Менше страху - більше свободи", - у Києві відбулася акція пам'яті вбитих у Москві правозахисника і журналістки. ВІДЕО+ФОТОрепортаж

У центрі Києва на Михайлівській площі відбулася акція проти насильства і ксенофобії в пам'ять про вбитих 19 січня 2009 року в Москві правозахисника Станіслава Маркелова і журналістки Анастасії Бабурової.

Про це повідомляє кореспондент Цензор.НЕТ з місця подій.Відео: Олег Богачук

"19 січня 2009 року в центрі Москви було убито правозахисника, лівого і громадського активіста Станіслава Маркелова і журналістку "Нової газети" Анастасію Бабурову. Це був пік терористичної активності російських націоналістів. З того часу в багатьох країнах проходять меморіальні заходи, на яких згадують загиблих і публічно озвучують проблеми, пов'язані з расизмом і ксенофобією, політичним терором і протистоянням неофашизму", - розповіли активісти.

На думку активістів, трагічні події стали наслідком зрощення авторитарного путінського режиму з праворадикальними рухами.

Дивіться також: 150 людей у Санкт-Петербурзі протестували проти війни на Донбасі та в Сирії. ФОТО

"Сплеск вуличного насильства середини і кінця 2000-х, коли щороку націоналісти вбивали близько сотні людей і відкрито демонстрували свої наміри створити збройне підпілля, - проходив на тлі боротьби держави з міфічною "помаранчевої" загрозою після Майдану 2004 року. Так само, як і зараз, опозиція оголошувалася "ворогами Росії", "іноземними агентами", "п'ятою колоною", а ультраправа молодь розглядалася як можливий ресурс для вуличного протистояння всім незгодним з політикою влади", - сказано в анонсі до ході пам'яті адвоката Маркелова і журналістки Бабурової в Росії.

Активісти на Михайлівській площі скандували "Стас і Настя померли за правду", "Менше страху - більше свободи", "Права людини - майбутнє України", "Ксенофобія - обман, не потрібна вона нам".

Перед учасниками мітингу виступив колишній депутат Держдуми Росії Ілля Пономарьов. Зазначимо, що Пономарьов - єдиний, хто в Держдумі голосував проти "приєднання" Криму до Росії. Він висловив слова подяки від російських активістів за виявлену солідарність, а також сказав, що головний посил цієї акції - це протест проти будь-якої нетерпимості расової, релігійної, гендерної та ін.

Читайте також: Вітаю чесний і сміливий вчинок Пономарьова ", - Геращенко про свідчення екс-депутата Держдуми в "справі Януковича"

Також на мітингу зачитали лист солідарності від російських лівих.

митинг левые бабурова пономарев маркелов

Мітинг пам'яті Маркелова і Бабуровуої проти насильства і ксенофобії.

митинг левые бабурова пономарев маркеловмитинг левые бабурова пономарев маркеловмитинг левые бабурова пономарев маркелов
Активісти тримали в руках плакати із закликами до боротьби з нетерпимістю, а також скандували гасла.


митинг левые бабурова пономарев маркеловмитинг левые бабурова пономарев маркеловмитинг левые бабурова пономарев маркеловмитинг левые бабурова пономарев маркеловмитинг левые бабурова пономарев маркеловмитинг левые бабурова пономарев маркелов

Активісти зачитали на мітингу лист солідарності від російських лівих

митинг левые бабурова пономарев маркелов

Правозахисник Володимир Чемерис

митинг левые бабурова пономарев маркеловмитинг левые бабурова пономарев маркелов

Перед учасниками мітингу виступив екс-депутат Держдуми РФ Ілля Пономарьов

митинг левые бабурова пономарев маркеловмитинг левые бабурова пономарев маркелов

За дотриманням громадського порядку під час мітингу спостерігали патрульні поліцейські

Фото: Олег Богачук
Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики