Цензор.НЕТ

22.01.17 14:43

Вищі чиновники, судді та прокурори регулярно відвідують Адміністрацію Президента, - "Схеми". ВІДЕО

Судді, прокурори, чиновники, зокрема з антикорупційних органів, керівники незалежних комісій, які оцінюють суддів і вибирають держслужбовців на високі посади, регулярно відвідують Адміністрацію Президента (АП).

Як повідомляє Цензор.НЕТ, про це йдеться в матеріалі програми "Схеми" - спільного проекту Радіо Свобода та каналу "UA: Перший".

Журналісти протягом двох тижнів спостерігали за тим, хто і для чого ходить до Адміністрації Президента.

26 грудня журналісти зустріли суддю Бориса Гулька, який виходив із АП. Він - глава Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ. Цей суд підпаде під ліквідацію вже у найближчі кілька місяців, щойно оберуть оновлений склад Верховного Суду замість нинішнього. Гулько претендує на посаду судді нового Верховного Суду і був допущений до тестування.

Автомобіль із номерами Верховного Суду журналісти зафіксували 15 грудня. Він в'їхав на територію АП через ворота у внутрішній дворик, куди заїжджають лише вищі чиновники Адміністрації, люди з найближчого оточення Президента чи VIP-гості. Півроку тому туди таємно завозили бізнесмена Ігоря Коломойського.

Читайте також: Друга хвиля електронного декларування стартувала в Україні, - НАЗК

Визначати переможця майбутнього конкурсу суддів Верховного Суду буде Вища кваліфікаційна комісія суддів України. Її голова Сергій Козьяков теж відвідує Адміністрацію Президента. На питання журналіста, чи обговорює він в АП питання конкурсу до Верховного Суду, Козьяков відповів: "Мене іноді запитують:"Ви встигаєте чи ні? Потрібна якась допомога?"

Банкову двічі в різні дні відвідав перед Новим роком прокурор Олег Валендюк. На запитання про мету візиту він коротко відповів: "У справах". Але деталей повідомити не захотів, зазначивши, що це "службова інформація". За часів Революції гідності Валендюк отримав нагороду від тодішнього генпрокурора Віктора Пшонки за день до розстрілів Небесної сотні. Валендюк також відомий тим, що уникнув люстрації після Революції гідності завдяки судовим рішенням окружного адміністративного суду.

Гостем Адміністрації Президента став і перший заступник директора Національного антикорупційного бюро Гізо Углава. Він стверджує, що приходив туди з питань створення антикорупційного суду.

Відвідує АП також Костянтин Ващенко - головуючий в комісії з питань вищого корпусу державної служби, яка вибирає переможців на високі державні посади. Свій візит Ващенко, який також є головою Державного агентства з питань держслужби, пояснив так: "Робочі питання. До комісії це не стосується".

Журналісти стали свідками того, як з АП вийшов Дмитро Дубінко, заступник генерального директора держпідприємства "Інформаційні судові системи". Дубінко пояснив, що заходив "до товариша".

Читайте також: Представники "Опозиційного блоку" постійно бувають в Адміністрації Президента, - Сироїд


Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики