Цензор.НЕТ

22.01.17 23:38

У Румунії проходять масові протести через проекти уряду про декриміналізацію зловживання владою. ФОТО+ВІДЕО

У Румунії тисячі людей вийшли на вулиці Бухареста та інших міст на знак протесту проти планів уряду про помилування тисячі злочинців і декриміналізації деяких злочинів.

Про це повідомляє Цензор.НЕТ із посиланням на Радіо Свобода.

Також читайте: Прикордонники запобігли контрабанді у Румунію 38 ящиків цигарок. ФОТОрепортаж

Принаймні 15 тисяч протестувальників зібралися на Університетській площі в Бухаресті 22 січня, щоб висловити протест проти планів нового прем'єр-міністра Соріна Гріндяну, які зазнали критики з боку президента, генерального прокурора, Верховного суду і спеціальних прокурорів із боротьби із організованою злочинністю.

румыния протесты

румыния протесты

румыния протесты


Учасники акції тримали плакати з написами "Ми прокинулися", "Ми хочемо справедливості, а не корупції!" і скандували "Злодії!", коли проходили повз штаб-квартири уряду.

Тисячі людей також зібралися в Клужі, Тімішоарі, Яссах, Сібіу та інших містах.

Проекти постанов прем'єр-міністра стривожили людей, які скаржаться на відсутність прозорості і на видання законів за допомогою указів без узгодження з парламентом.


У проекті постанови, крім усього іншого, декриміналізуються зловживання владою, які приносять шкоду менше 200 000 леїв (це становить 47 500 доларів) - злочин, в якому звинувачується лідер правлячої соціал-демократичної партії.Президент Румунії Клаус Йоханніс, який приєднався до акції протесту 22 січня, закликав уряд відмовитися від постанови, яка за його оцінкою, підриває верховенство закону і боротьбу з корупцією.
Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики