Цензор.НЕТ

25.01.17 16:27

"Дуже не раджу гуляти по Дарниці", - на золовідвалі ТЕЦ-4 знову токсичні бурі. ВIДЕО

Через сильний вітер на золовідвалі ТЕЦ-4 у Дарницькому районі знову виникли зольні бурі.

Як інформує Цензор.НЕТ, про це у Фейсбуці повідомляють мешканці Позняків.

Також читайте: Донецька область - під загрозою екологічного забруднення, - Хуг

Відео бурь розмістила місцева жителька Вікторія Бегаль.
"Я в шоці! Під'їжджаючи щойно додому, побачила чорну хмару. Ну це точно як обухом по голові! Сніг попід Ашаном вже чорний", - написала вона.

У коментарях під відео місцеві жителі повідомляють про те, що поінформували про бурю начальника відділу надзвичайних ситуацій Дарницької РДА і попросили викликати пожежників і терміново залити золовідвал, а також - повідомити у школи і дитсадки про необхідність утриматися від прогулянок.

"Дуже не раджу всім без винятку стояти, повільно ходити, гуляти Дарницею (принаймні радіусом до 5 км) від перетину Здолбунівської та Драгоманова. Зателефонуйте дітям (вчителям, вихователям), бабцям, няням, аби ніхто не гуляв зайвий раз вулицею без нагальної потреби. У крайньому випадку з носовичком, бажано вологим.
І це доки не піде дощ, або рясний сніг. Саме цей найдрібніший пил (із золошлаку), який вимерз із загального шару тих відходів є одним із найбільш летких, найпроникніших і містить ударну дозу миш'яку та бензперелену", - написав місцевий житель, екоактивіст Віктор Гайдуков.

Читайте на "Цензор.НЕТ": Після запуску інтерактивної карти ліквідовано понад 100 звалищ, - Семерак

Нагадаємо, зольні бурі від відходів золовідвалу Дарницької ТЕЦ з'явилися після переходу станції на вугілля.

Експертиза золовідвалу Дарницької ТЕЦ на озері Гарячка в Києві, яку провели в лабораторії Мінекології, підтверджує дані про його критичне забруднення канцерогенами.

Керівництво столичної ТЕЦ-4 погодилося закрити токсичний золовідвал на водоймі Гарячка, чого вимагали громадські активісти. Представлено план оновлення обладнання до 2020 року. Однак частина активістів не задоволена тим, що чекати доведеться п'ять років. За їхніми словами, Київрада і керівництво ТЕЦ не хочуть вживати необхідних заходів для збереження здоров'я киян.
Відео: Сергій Куценко
Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики