Цензор.НЕТ

29.01.17 10:45

Суддя Вищого спецсуду Лагнюк уже 7 років "будує" особняк під Києвом і не має машин, - Prosud. ДОКУМЕНТИ+ВІДЕО

Суддя Вищого спеціалізованого суду з розгляду цивільних і кримінальних справ, кандидат на посаду судді Верховного суду Микола Лагнюк має у власності невелику каплицю в Київській області.

Як повідомляє Цензор.НЕТ із посиланням на Prosud, свою кар'єру Микола Лагнюк розпочав 1990 року із посади судді Корольовського районного суду Житомирської області. В 1992 пан Лагнюк стає суддею Житомирського обласного суду, а в 1998 році переїздить до столиці, де працює суддею Київського міського суду. 2011 року Миколу Лагнюка призначають суддею Вищого спеціалізованого суду з розгляду цивільних і кримінальних справ, де він працює і до сьогодні.

В електронній декларації Лагнюка за 2015 рік вказано велику кількість недобудованих об'єктів: житловий будинок на 324 кв. м, лазня площею 130 кв. м, альтанка, барбекю, сарай для птиці і навіть власна каплиця.

имущество судья лагнюк

Будується суддя в селі Вороньків (Бориспільський район Київської області).


имущество судья лагнюк

Те, що суддя вже не перший рік проживає у цьому будинку, підтвердили його сусіди та жителі села. Окрім цього, давнє завершення будівництва також продемонстрували знімки з Google Earth. На них чітко видно, що всі об'єкти, включно із каплицею і альтанкою, перебувають у незмінному вигляді вже 7 років - з 2010 року. Відсутні на фото і сліди будь-якого будівництва.имущество судья лагнюкимущество судья лагнюк

На думку авторів сайту Prosud, причинами не введення комплексу будівель в експлуатацію до сьогодні можуть бути ухиляння від сплати податку на нерухомість, або бажання, щоб це майно не відображалося в державному майновому реєстрі.
Однак виникають питання не лише щодо неналежного оформлення майна, а й щодо походження коштів на розбудову цього майна. Згідно з деклараціями судді за 2013, 2014 та 2015 роки єдиним доходом Миколи Лагнюка є його суддівська заробітна платня.

Читайте на "Цензор.НЕТ": На взятке $22 тысячи задержан судья Соломенского суда Киева, - Аваков. ФОТО

имущество судья лагнюкимущество судья лагнюкимущество судья лагнюк

Дочка і син судді також працюють у Вищому спеціалізованому суді.


имущество судья лагнюк

Згідно з декларацією дочки судді Лагнюка за 2015 рік всі її доходи - це стипендія та заробітна плата трохи більше 5 тис.грн. Проживає вона разом із матір'ю в службовій квартирі площею 101 м2 в Києві. До речі, хоча в декларації дочки зазначена також її мати, жодних доходів матері Олеся Лагнюк не декларує. Відповідно, мати дочкою утримується, і проживають вони на скромні 50 тис.грн у рік. Доходи ж Миколи Лагнюка навряд чи дозволяють утримувати величезний маєток і одночасно фінансово допомагати дочці та колишній дружині.имущество судья лагнюкимущество судья лагнюк

Службову квартиру в Києві має також і сам Микола Лагнюк, правда дещо меншу за доччину - площею 61 м2. Водночас, суддя Лагнюк постійно проживає під Києвом у власному будинку, що викликає сильний сумнів у доцільності наділення його службовим житлом. Можливо, однією з причин не введення в експлуатацію будинку є бажання судді зберегти за собою право на службову квартиру.

Читайте також: Судді Солом'янського райсуду Києва і його співучаснику, затриманим під час одержання хабара, повідомлено про підозру, - НАБУ

имущество судья лагнюк

Окрім цього, єдиним задекларованим майном судді є дві ікони Божої Матері, проте їхню вартість суддя не вказав.имущество судья лагнюк

Щодо рухомого майна, то тут у судді Лагнюка в деклараціях останніх 3-х років - винятково прочерки.имущество судья лагнюкимущество судья лагнюк
Згідно з декларацією жодними транспортними засобами суддя не володіє, але на відео та фото чітко видно сліди від авто біля будинку. Окрім цього, будинок має підземний гараж, який навряд чи знадобився в разі дійсної відсутності автомобіля. Наявність авто у судді підтвердили також його сусіди.


имущество судья лагнюк
Ця інформація буде офіційно передана до Національного антикорупційного бюро України, Національного агентства з питань запобігання корупції, Вищої кваліфікаційної комісії суддів України та Вищої ради юстиції.

Також читайте: Глава НАБУ Ситник 21 січня придбав автомобіль за 800 тисяч, - декларація
Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики