Цензор.НЕТ

22.03.17 13:58

Військова контррозвідка й СБУ викрили в Одесі агентурну мережу спецслужб РФ, затримано 9 осіб: "Потрібні точні дані про хохлів біля кордону". ВIДЕО

Військова контррозвідка і Служба безпеки затримали в Одесі членів російської резидентурної мережі.

Про це повідомив журналістам на брифінгу голова контррозвідки Сергій Левченко, передає Цензор.НЕТ.

Керівником і координатором групи була громадянка України, яка дотримується проросійських поглядів. За даними контррозвідників, вона пройшла підготовку в тимчасово окупованому Криму, брала участь у подіях на Куликовому полі 2 травня 2014 року.

Московські куратори ставили завдання з організації проросійських рухів і збору даних щодо дислокації і пересування підрозділів ЗСУ.

"Потрібні точні дані про хохлів біля кордону. Все щодо угруповань сил і засобів на кордоні ПМР", - ставить завдання куратор у СМС-листуванні.
Голова апарату СБУ Олександр Ткачук своєю чергою повідомив, що всього затримано дев'ятьох членів групи. Чотирьом із них обрано запобіжний захід у вигляді утримання під вартою, інші перебувають під контролем СБУ.

Левченко і Ткачук не уточнили, чи всі затримані - одесити. Відповідаючи на питання, чи всі члени групи є громадянами України, Ткачук сказав: "Нам відомо, що у всіх є паспорти України. Нам поки невідомо, чи є у них паспорти інших країн".

Читайте також: Інформатор бойовиків "ЛНР" затриманий в Івано-Франківську

Представник СБУ також повідомив, що метою мережі було проникнення на об'єкти критичної інфраструктури південних областей і на військові об'єкти. Агенти повинні були отримувати інформацію з обмеженим доступом, зокрема про дислокацію і переміщення військових частин. "Другим завданням, яке було відпрацьовано кураторами з Генштабу РФ, повинні були стати диверсії і теракти проти громадян України в південних областях", - зазначив Ткачук.

За словами Левченка, передачі інформації вдалося запобігти. Він також зазначив, що мережа діяла не тільки в південних областях, а й у районі проведення АТО. До складу мережі входили військовослужбовці - як ті, що воюють зараз, так і звільнені в запас.
Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики