Цензор.НЕТ

24.10.17 09:28

Співбесіди, іспити і психологічні тести: у ВККС розповіли, як будуть переатестовувати суддів. ВIДЕО

Вища Кваліфікаційна комісія суддів України опублікувала роз'яснення щодо того, як відбуватиметься оцінювання суддів на відповідність обійманій посаді.

Як інформує Цензор.НЕТ, про це повідомляє "Судово-юридична газета" з посиланням на ВККС.

Повідомляється, що Стаття 84 Закону про судоустрій і статус суддів говорить про те, що судді, які мають бажання пройти кваліфікаційне оцінювання в Комісії, повинні подати відповідну заяву.

"Для цього ми навіть звернулися з відповідною пропозицією на нашому сайті, і судді, які виявили бажання пройти кваліфоцінювання на відповідні посади, подавали заяви.

Також читайте: Після підписання закону про судову реформу буде презентовано новий склад Верховного суду, - Порошенко

Ми визначили етапи, і не відступали від класичного порядку, де першим визначене складання іспиту, другим - проведення співбесіди за результатами вивчення досьє кожного судді. Також будуть проведені тести, з метою перевірки морально-психологічних особливостей і загальних здібностей суддів", - йдеться в підготовленому ВККС відео.

Повідомляється, що для цієї мети складено графік з додатками, де перераховані практично тисяча суддів, які починаючи з 30 жовтня по 9 листопада включно повинні пройти тестування морально-психологічних особливостей і загальних здібностей.

У повідомленні підкреслили, що Комісія назвала пріоритетними суддів, у яких закінчилися повноваження, а також судді, вік яких становить 60 років і старше.

Крім цього, у ВККС повідомили, що у разі складання плану кваліфікаційного оцінювання врахована складна штатна ситуація в судах.


Нагадаємо, 30 вересня 2016 року з набуттям чинності змін до Конституції в частині правосуддя і закону "Про судоустрій і статус суддів" в Україні стартувала судова реформа. Відповідно до цих змін, Верховний Суд став вищим судом в Україні, а його склад повинен бути сформований із суддів, обраних виключно за результатами відкритого конкурсу. Вища кваліфікаційна комісія суддів відібрала 120 кандидатів на посади суддів у касаційних судах ВСУ (по 30 посад в адміністративному, господарському, кримінальному, цивільному). Понад 3/4 кандидатів (93) є суддями і тільки 27 - науковцями та адвокатами. Зі 120 кандидатів, які пройшли конкурсне оцінювання у Вищій кваліфікаційній комісії, 30 отримали негативні висновки Громадської ради доброчесності при ВККСУ. Відповідно до закону, переможців цього конкурсу має рекомендувати для призначення суддями ВРП, яка може не затвердити того чи іншого кандидата на підставі того, що він не відповідає критеріям доброчесності та професійної етики, або встановить, що під час проходження ним конкурсу були допущені процедурні порушення.

29 вересня Вища рада правосуддя внесла подання президенту України Петру Порошенку на призначення 111 суддів оновленого Верховного суду зі 120 переможців конкурсу Вищої кваліфікаційної комісії суддів України.
Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики