Съезд "Батькивщины" сделал серьезный шаг к объединению оппозиции, - Турчинов. + ВИДЕО.(обновлено)

3294 74

Первый заместитель председателя партии «Батькивщина» заявляет о необходимости перехода к созданию единых штабов объединенной оппозиции.

Об этом он сказал сегодня на ХІ съезде партии «Батькивщина», передает Цензор.НЕТ.

Как сказал А.Турчинов, «пора заканчивать все согласования и консультации и переходить к созданию единых штабов объединенной оппозиции как в центре, так и на местах

По его словам, задача оппозиции - не просто заблокировать изменения в закон о выборах, но и объединившись, совместно противостоять фальсификациям со стороны власти.

Читайте также на Цензор.НЕТ, Под возгласы "Юля, Юля!" заключенную Тимошенко избрали в президиум съезда "Батькивщины"

Ниже подаем полный текст выступление Александра Турчинова на языке оригинала:

Шановні делегати та гості з'їзду, дорогі друзі!

1. Ситуація в державі

Сьогодні ми зібралися з вами у надзвичайно складний для Української держави і для нашої партії час.

Це перший з'їзд партії «Батьківщина», до участі у якому влада не допустила нашого Лідера - Юлію Володимирівну Тимошенко. Вже другий рік поспіль в Україні нищиться правосуддя, ігноруються фундаментальні права та свободи людей, здійснюються масштабні політичні репресії. Як результат, голова нашої партії Юлія Тимошенко, як головний політичний опонент Януковича, безневинно засуджена і знаходиться у в'язниці. Стан її здоров'я істотно погіршився.

Наш побратим, Юрій Луценко, також засуджений до тривалого позбавлення волі. Продовжуються судові та кримінальні переслідування інших колишніх урядовців, відомих політиків, членів їх сімей та близьких.

Тисячі наших однопартійців звільнено з роботи, затримувались за участь у масових акціях та політичний діяльності. Залякування, підкуп, шантаж та силове придушення опозиції вже стали буденним явищем в Україні.

Про це відомо і країні, і всьому цивілізованому світу. Всі провідні демократичні держави засудили політичні репресії проти опозиційних лідерів. Парламентська Асамблея Ради Європи прийняла окрему резолюцію з вимогою припинення переслідування опозиції та звільнення політичних в'язнів. Європейський суд з прав людини у зв'язку із загрозою життю та здоров'ю Юлії Тимошенко зобов'язав Уряд України невідкладно забезпечити її лікування поза пенітенціарною системою.

Проте Янукович та його оточення грубо ігнорують голос світової спільноти, вимоги європейських інституцій та Суду з прав людини. Більше того, вони продовжують фальшувати нові безглузді обвинувачення та справи, готують нові аморальні та блюзнірські процеси, штовхаючи країну до міжнародної ізоляції.

Сьогодні складно не лише опозиції. У нестерпних, безправних і нелюдських умовах знаходиться вся країна, кожен українець, кожна родина. Звичним явищем стали повідомлення ЗМІ про смерть громадян у відділках міліції, про скоєні «мажорами» безкарні вбивства та зґвалтування, про «золоті унітази» чи «лавочки» ціною в автомобіль для можновладців, про клановість і корупцію, які є суттю нинішньої влади… Треба називати речі своїми іменами - в Україні встановлено режим, який оголосив війну власному народу. Нам з вами оголошено війну!

І сьогодні ми зібралися для того, щоб чітко і реалістично проаналізувати ситуацію, визначити ефективну стратегію та прийняти відповідальні рішення, які забезпечать нам і всьому українському народу перемогу у цій війні.

Аналізуючи розвиток подій в Україні протягом останніх двох років, мусимо усвідомити найболючіші проблеми, на які нам слід знайти адекватні відповіді.

Перше, це знищення законності та верховенства права. Ми не були готові до такого рівня правового нігілізму, цинізму, підлості та жорстокості, що його демонструє чинний режим. У той час, як ми змушені діяти виключно у межах законодавства, влада застосовує проти опозиції весь репресивний арсенал держави, не гребуючи провокаціями, шантажем, залякуванням, фальсифікацією, а інколи й відвертим бандитизмом. Запроваджене беззаконня та свавілля руйнує демократичні основи держави, відкидає розвиток суспільства на багато років назад.

Друге. Януковичу та його «проффесіоналам» у рекордні строки вдалось загнати соціально-економічну політику країни у безвихідь. Уряд балансує державний бюджет за рахунок пограбування пенсіонерів, «афганців», «чорнобильців», одиноких матерів, всього українського народу. Національний банк спалює золотовалютні резерви країни для штучної підтримки економічної агонії цієї влади. За два роки державний борг виріс більше як на 20 млрд. доларів, а нові зовнішні запозичення не вдається зробити навіть під дуже великі відсотки. Постійне викручування рук малому і середньому бізнесу призвело до падіння підприємницької активності, відходу в тінь, згортання робочих місць та збільшення корупції. Згідно авторитетних міжнародних рейтингів за ці два роки Україна стала найкорумпованішою країною Європи та потрапила в п'ятірку найгірших економік світу.

Але Янукович демонструє уперте небажання враховувати елементарні економічні закони, інтереси держави чи хоча б міркування здорового глузду. Замість цього контроль над ключовими державними установами він передав представникам сім'ї та найближчому оточенню, які наполегливо набивають кишені за рахунок усієї країни.

Третє. Бездарна зовнішня політика цієї влади руйнує перспективи розвитку держави і веде до міжнародної ізоляції. Безглуздо провалено стратегічний курс на інтеграцію з Європейським Союзом. Вперше за історію України йде мова про запровадження санкцій з боку міжнародних інституцій. Намагаючись врятувати свій режим, Янукович знову торгує національними інтересами України, газотранспортною системою, державною мовою, стратегією розвитку країни.

Четверте. На жаль, головні здобутки Помаранчевої революції не встигли достатньо міцно вкоренитися у політичній свідомості українців. Занадто мало часу минуло, щоб зміцнилися внутрішні запобіжники, які могли б захистити нашу країну від диктатури. Громадянське суспільство залишається слабким і поки що не може ефективно відстояти інтереси людей у протистоянні з криміналітетом та бюрократією. Свобода слова та вільні вибори знову стали вразливими перед маніпуляціями та фальсифікаціями.

І, нарешті, останній, п'ятий висновок. Сьогодні Парламент, суди, органи місцевого самоврядування, правоохоронні органи, більшість засобів інформації - повністю залежні від режиму, це один бридкий, зажерливий але живучий організм. І у нас залишився лише один мирний конституційний шлях для відновлення законності та справедливості у країні, подолання загроз нашим національним інтересам та державній незалежності, забезпечення нормального та заможного життя - це перемога об'єднаних демократичних сил на парламентських, і далі, на президентських виборах. Саме вибори 28 жовтня 2012 року мають стати поворотною віхою, початком кінця для режиму Януковича.

Ми всі розуміємо, що ці вибори будуть кардинально відрізнятися від попередніх. Влада проводитиме ці вибори без правил, без закону, без моралі. Тому запорукою перемоги є наша єдність, відданість, підготовленість та активність. Нас підтримує світова демократична спільнота, ключові держави і міжнародні інституції. Але в першу чергу вибори - це наша з вами робота, наша з вами відповідальність перед українським народом, перед нашою Батьківщиною і нашим Лідером, яка вестиме нас до перемоги, навіть знаходячись за ґратами.

2. Партія та ув'язнений Лідер

Безумовно, демократичним силам сьогодні значно легше було б йти до перемоги, якби наш Лідер Юлія Тимошенко була з нами. Про це добре знали наші вороги, коли у своїх кабінетах на Банковій готували злочинне людожерське рішення.

Для кожного з нас ув'язнення Тимошенко стало надзвичайно болючим ударом. Кинуто до в'язниці кращого друга, близьку і рідну людину, з якою партія пройшла весь свій історичний шлях.

Тому припинення політичних репресій, визволення з неволі Юлії Тимошенко та інших політичних в'язнів є одним з головних завдань партії і особисто кожного з нас. Запорукою цього повинна стати наша перемога на наступних парламентських виборах.

Пропагандистська машина режиму пробуватиме дискредитувати нашого Лідера і партію, щоб не тільки очорнити нас, але й розділити у свідомості людей. Навіть коментарі від влади, які лунали під час підготовки нашого з'їзду, свідчать про це. Вони просто марять про якісь розколи, перевороти, зради тощо.

Наше з вами завдання - донести до людей правду, не дати їм пійматись на тиражовану провладними ЗМІ технологічну брехню!

Навіть за гратами Качанівської колонії Юлія Володимирівна залишається єдиним і незмінним Лідером нашої партії. Ми використовуємо усі можливі та неможливі засоби комунікації для того, щоб вона могла керувати політичною силою в актуальному режимі. Іноді це дається дуже складно.

Сьогодні ми почали роботу з'їзду зі Звернення голови партії. Кожен з присутніх почув її натхненне слово, її щиру пораду, її заклик до об'єднання в ім'я перемоги України - це наш з вами дороговказ, це тактика і стратегія, це шлях до нашої перемоги.

Навіть у неволі, прикута до лікарняного ліжка, наш Лідер зараз наполегливо працює та продовжує боротьбу зі злочинним режимом.

Батьківщина пишається своїм Лідером. Її сила волі, мужність та незламність є прикладом для кожного з нас.

3. Адаптація партії до роботи у нових умовах

За ці два роки ми пройшли стільки різних випробувань, що їх вистачило б на десятиліття боротьби. Але попри усі складнощі, тиск, гоніння та переслідування режиму не вдалося реалізувати плани по знищенню «Батьківщини». Ми зберегли нашу партію, яка залишається однією з найпотужніших політичних сил в Україні.

Ми зробили висновки з місцевих виборів 2010 року. Повністю відновлено функціональність наших регіональних партійних організацій та ліквідовано всі створені владою «клони» та фальшиві осередки.

Значну увагу ми приділили очищенню наших рядів. Критично проаналізовано показники, досягнуті на останніх виборах Президента України та місцевих виборах в жовтні 2010 року. На 42% оновлено керівний склад міських і районних партійних організацій.

За весь період діяльності нового депутатського корпусу, обраного до місцевих рад у 2010 році, наша партія, яка є авангардом у боротьбі зі злочинним режимом та головним об'єктом переслідування, втратила 331 місцевого депутата, які виявилися слабкими та не готовими до складних умов роботи в опозиції. Нехай вас не лякає ця цифра, вона не перевищує 5 відсотків від наших представників у місцевих радах.

Хочу сказати про нашу відповідальність щодо якісного підбору депутатського корпусу і, в першу чергу, народних депутатів України. Багато хто з них не витримав удару, не встояв проти підкупу і шантажу - і в результаті зрадив своїх виборців, зрадив Україну! Ми не можемо більше допустити висування жодної випадкової, неперевіреної і ненадійної людини. За кожного кандидата ми маємо нести солідарну відповідальність перед Українським народом.

Водночас, я хочу сказати, що попри тиск і підкуп ми зберегли кістяк нашої парламентської команди - другу за чисельністю фракцію у Верховній Раді України. Наші депутати продовжують активно протистояти парламентському бандитизму, корумпованій і маріонетковій більшості, працюють над розробкою та втіленням у життя соціальних ініціатив, здійснюють відповідальну роботу у комітетах і округах. Вони є нашим надійним щитом від свавілля «силовиків» під час масових акцій протесту.

Мені приємно повідомити, що, незважаючи на безпрецедентний тиск владних структур на членів партії, протягом 2011 року припинився відтік членів партії. Більше того, останнім часом намітилася стійка тенденція до зростання наших партійних рядів як чисельно, так і якісно. Це свідчить про те, що партія на правильному шляху. Своїм вступом до лав нашої партії люди підтримують позицію нашої партії, нашого Лідера і нашу опозиційну діяльність. Сьогодні партія налічує майже 600 тисяч членів партії.

Найбільше зростання протягом 2011-2012 років відбулося в партійних організаціях Кіровоградської, Житомирської, Івано-Франківської, Черкаської, Вінницької і Миколаївської областей. Від імені голови партії я хочу подякувати керівникам цих парторганізацій.

Про зростання підтримки нашої партії свідчать результати останніх позачергових місцевих виборів. Зокрема, представники ВО «Батьківщина» отримали 20 посад голів сільських та селищних рад. Кандидат від нашої політичної сили переміг на виборах міського голови у місті Шаргород Вінницької області.

Від 5 серпня 2011 року у Києві під Печерським судом було встановлено наметове містечко, яке стало центром вуличного руху протесту киян проти злочинного переслідування нашого Лідера. Цей острівець свободи відвідали сотні тисяч киян, партійних активістів з інших регіонів, тисячі журналістів і представників дипломатичного корпусу. Саме через призму цього містечка світ дізнався про «кірєєвщину» та справжнє обличчя української влади.

Восьмий місяць наше наметове містечко продовжує свою боротьбу і я хочу, щоб ми подякували його активістам, багато з яких сьогодні присутні у цій залі.

Особливо хочеться відзначити злагоджену роботу з мобілізації активістів партії для участі в масових акціях протесту Дніпропетровської, Миколаївської, Житомирської, Чернівецької, Київської, Запорізької обласних і особливо Київської міської партійних організацій.

Дякую нашим харківським партійцям, а також іншим партійним організаціям та активістам, які долучилися до акцій протесту під стінами Качанівської колонії.

Тотальний наступ авторитарного режиму на права і свободи громадян викликає дедалі зростаючий опір з боку населення, неполітичних організацій, місцевих громад. З кожним днем збільшується кількість акцій громадського спротиву діючій владі, до них приєднується все більше учасників, за рахунок підприємців, «афганців», «чорнобильців», пенсіонерів тощо.

Переважна більшість соціологічних досліджень чітко фіксують, що рейтинг влади упав настільки, що для Партії регіонів на чесних і прозорих виборах буде важко подолати встановлений ними ж прохідний бар'єр.

Єдиний вихід для них - тотальні фальсифікації та маніпуляції, які ми вже спостерігали на президентських виборах 2004 року або на місцевих 2010-го року. З цією метою влада змінила закон про вибори, запровадивши змішану виборчу систему. Але і цей закон вже не рятує їх. Саме тому вони прагнуть переглянути діючий закон та створити передумови для тотальної фальсифікації. Тому наше завдання не тільки заблокувати можливість провести ревізію законодавства, але й об'єднати усі демократичні сили і поставити надійний бар'єр будь-яким спробам влади фальсифікувати волевиявлення громадян.

4. Єднання опозиційних сил

Наша політична сила, наш Лідер прийняли на себе найважчий удар від авторитарного режиму, що спонукає нас до найактивніших дій, змушує брати на себе провідну ініціативу в боротьбі з диктатурою.

ВО «Батьківщина» стала одним з засновників політичного об'єднання опозиційних партій - Комітету опору диктатури у 2011 р.

22 січня 2012 року, в День соборності нашої держави, Юлія Тимошенко з-за грат закликала демократичні сили до об'єднання. Гасло «Об'єднання опозиції - перемога України!» - це головний принцип, що зараз має бути у нас на озброєнні.

Для нас єднання опозиції не частина PR -кампанії, а єдиний дієвий механізм, що забезпечить усунення кримінального режиму від влади та поверне Україну на шлях демократичного цивілізованого розвитку.

Друзі! Як ви думаєте, чому в останнє десятиліття про єднання демократичних сил в Україні так багато говорилось, але так мало було зроблено? Тому, що справжнє єднання це не просто подолання власних амбіцій, вузьких партійних та командних інтересів. Це, в першу чергу, власна самопожертва задля перемоги всіх.

Я хочу запитати Вас, шановні делегати з'їзду, Вас, мої друзі - народні депутати України, Вас, соратники - керівники обласних, міських та районних партійних організацій. Чи готові ми з вами до самопожертви? Не абстрактної, а конкретної? Пожертвувати своєю посадою, місцем у списку, улюбленим округом, власними ресурсами та інтересами? Ми готові покласти все це на вівтар спільної перемоги?

Я не чую?!!

Партія «Батьківщина», як найчисельніша опозиційна політична сила, має стати плацдармом єднання демократичних сил і зобов'язана показати приклад самопожертви задля цього. Тільки так ми зможемо досягти поставленої нашим Лідером мети - єдності та спільної перемоги. Святе Писання вчить: «Хто здатен все віддати - той все отримує». Все для нас - це перемога України, нашої Батьківщини.

Роботу по формуванню єдиної команди та висуванню єдиного списку кандидатів ми розпочали не тільки в центрі, але й у регіонах. І від кожного з вас, від вашої мудрості, толерантності, самопожертви, здатності показати приклад - залежить успіх цієї справи. Прийшов час не розмов, а конкретних справ. Час завершувати всі узгодження і консультації та переходити до створення єдиних штабів об'єднаної опозиції як у центрі, так і на місцях.

5. Організаційні питання

Партія «Батьківщина» готова до старту виборчої кампанії.

Нами створено той базис, на якому буде формуватись спільна перемога - 31'107 дільничних партійних організацій, що складає 96,2% від загальної чисельності виборчих дільниць України. Повністю завершили цю роботу партійні організації Волинської, Дніпропетровської, Запорізької, Київської, Кіровоградської, Миколаївської, Одеської, Хмельницької областей і міста Севастополь.

Хочу доповісти з'їзду, що проведена Виконавчим секретаріатом вибіркова перевірка підтвердила, що понад 93% цих організацій є життєздатними, провели установчі збори, обізнані з межами виборчої дільниці і своїми виборцями, знають завдання та методи передвиборної роботи. Серед лідерів цієї роботи партійні організації Кіровоградської, Херсонської, Полтавської, Івано-Франківської, Львівської, Харківської, Волинської областей та Севастопольська міська партійна організація.

Сильна партійна організація на виборчій дільниці є запорукою нашого успіху під час виборчої кампанії 2012 року. Сьогодні ми повинні, в першу чергу, докласти максимум зусиль для покращення їх якісного складу, підготовки та навчання майбутніх членів виборчих комісій та спостерігачів.

6. Проект нової Програми партії

Радикальна зміна за останні два роки політичної ситуації в Україні вимагає від нас не тільки сформувати принципово нову стратегію та тактику діяльності у виборчій кампанії 2012 року, а й змушує відкоригувати програмні засади партії.

Нам потрібна не номінальна, не пропагандистська, а реалістична програма, що започаткує якісні зміни у нашому суспільстві, дасть чіткі відповіді на те, як нам забезпечити модернізацію економіки, ефективний соціальний захист населення та відновити демократичний європейський шлях розвитку нашої країни.

Обговорення проекту Програми у партійних організаціях показало величезний інтерес партійців до ідеологічних засад партії та започаткувало подання численних пропозицій до всіх її розділів. Підтримуючи ініціативу багатьох партійних організацій, ми не ставимо крапку в цьому процесі. Сформувавши серйозний проект програмних засад, ми відкриваємо його всенародне обговорення для погодження і відпрацювання остаточного тексту Програми партії, який буде затверджений наступним етапом з'їзду.

Ця програма повинна об'єднати не тільки кращі світові ідеї та традиції, зокрема наших колег з Європейської Народної Партії, до складу якої входить і «Батьківщина», але й новітні розробки українських вчених, а також наших політичних союзників, разом з якими ми підемо на вибори.

Ми прагнемо на основі справжньої свободи, справедливості та духовності створити оновлені, успішніші правила людського співжиття, вибудовувати докорінно змінені стосунки між владою і суспільством, справедливі взаємини між власниками підприємств та найманими працівниками, оптимально розподілити права та обов'язки між центром та регіонами. Прагнемо, щоб в Україні була вибудована нова, гармонійна система, яка гарантуватиме справжнє народовладдя.

Ми плануємо покласти край монополії не завжди компетентних і моральних політиків на управління державою. Кожному громадянину та суспільству в цілому необхідно надати можливість широко впливати на політиків та політичні рішення, брати участь у врегулюванні політичних, економічних та соціальних конфліктів, жорстко контролювати, відкликати та притягати до відповідальності представників усіх рівнів влади.

Це повинна бути програма побудови могутньої європейської України. Програма, яку поділятимуть відповідальні політичні сили, які об'єднались заради спільної перемоги.

7. Внесення змін до статуту

Важливим завданням у підготовці до виборчої кампанії є відпрацювання проблем, пов'язаних зі зміною виборчого законодавства. Вимоги нового закону та рекомендації наших партійних організацій лягли в основу розробки нової редакції Статуту партії.

Зміни до Статуту захистять партію від агресивних дій влади, більш ефективно поєднають партійну демократію з відповідальністю та партійною дисципліною. Сподіваюсь, що зміни до Статуту партії будуть сьогодні одноголосно підтриманні з'їздом.

Підсумок

Юлія Володимирівна у своєму зверненні сказала, що «Кожна диктатура рано чи пізно безславно закінчує життя самогубством, бо така природа всіх диктатур».

Це правда. Така ганебна доля чекає і на цей режим. Але від нас з вами, мої друзі, колеги, побратими, залежить коли саме це станеться. Повірте, занадто дорого вартує нашій державі і українському народу перебування цього кримінального угруповання при владі. Ми не маємо права чекати доки вони «наїдяться і луснуть». Ми з вами несемо відповідальність за нашу країну, за її майбутнє і не можемо дозволити, щоб її зневажали, нищили і грабували.

Тому ми зробимо те, чого вони найбільше бояться - ми об'єднаємося, ми - усі демократичні опозиційні сили, і переможемо. Для того, щоб ніколи, жоден клан, жоден диктатор не міг відібрати в українського народу його гідність, свободу, майбутнє і право на достойне життя.

Як сказала наш Лідер: «Політична зима скоро закінчиться! Весна переможе! Україна переможе!»

До перемоги, друзі!

Слава Україні!