Цензор.НЕТ

22.03.13 12:51

Тимошенко требует закрыть сфальсифицированное против нее дело. ВИДЕО

Юлия Тимошенко требует немедленно закрыть дело по ЕЭСУ как полностью сфальсифицированное и такое, закрытие которого на основании отсутствия состава преступления уже было подтверждено высокими судебными инстанциями Украины.

Соответствующее заявление лидера оппозиции зачитал в суде ее защитник Сергей Власенко, передает Цензор.НЕТ со ссылкой на пресс-службу «Батькивщины».

В частности, в заявлении Юлии Тимошенко отмечается, что политически мотивированные обвинения были выдвинуты ей еще в 90-х годах во время акции «Украина без Кучмы». Лидер оппозиции напоминает, что эти обвинения связаны с деятельностью корпорации ЕЭСУ в период, когда она даже не работала в этой корпорации, а была народным депутатом Украины. Тимошенко также напомнила, что дело уже было закрыто, и законность закрытия была подтверждена высокими судебными инстанциями Украины.

Читайте также на «Цензор.НЕТ»: Суд по делу ЕЭСУ перенесен на 12 апреля

«Так, Верховный суд Украины на совместном заседании Судебной палаты по уголовным делам и Военной судебной коллегии 11.11.05 г., когда я была в политической оппозиции, рассматривая вопрос о законности закрытия этих сфальсифицированных дел, четко констатировал в регулятивной части своего постановления:« Указанные уголовные дела относительно Тимошенко Ю.В. обоснованно и согласно действующему уголовно-процессуальному законодательству закрыты компетентными органами и должностными лицами за отсутствием состава преступления на основании ст.6 п.2 УПК Украины », - говорится в заявлении лидера оппозиции. Юлия Тимошенко в своем заявлении также отмечает, что незаконное возобновление этого дела, несмотря на решение ВСУ, «является грубым нарушением пункта 4 протокола № 7 к Европейской конвенции по правам человека, а также ст. 61 Конституции Украины о постоянстве судебных решений».

Таким образом, опираясь на изложенное, Юлия Тимошенко считает, что дело по ЕЭСУ не может дальше рассматриваться в суде. Лидер оппозиции требует немедленно рассмотреть ее ходатайство о закрытии этого сфальсифицированного дела в ее отсутствие.

Предлагаем полный текст заявления на украинском языке.


До Київського районного суду м. Харкова

судді Садовському К.С.

Начальнику Качанівської в/к №54

п. Колпащикову І.М.

Тимошенко Ю.В.

На розгляді в Київському районному суді м. Харкова перебуває сфальшована кримінальна справа з обвинуваченням мене у низці надуманих «злочинів» про повернення податку на додану вартість, пов'язаних із діяльністю корпорації ЄЕСУ в період, коли я навіть не працювала в цій корпорації, а була народним депутатом України.

Ці замовні, політично вмотивовані обвинувачення були висунуті мені ще у 90-х роках під час акції «Україна без Кучми», після чого Генеральна прокуратура та судові органи вже неодноразово визнавали абсурдність цих обвинувачень.

Так, Верховний суд України на спільному засіданні Судової палати у кримінальних справах та Військової судової колегії 11.11.05 р., коли я була в політичній опозиції, розглядаючи питання про законність закриття цих сфальшованих справ, чітко констатував у регулятивній частині своєї ухвали: «Зазначені кримінальні справи щодо Тимошенко Ю.В. обґрунтовано і відповідно до чинного кримінально-процесуального законодавства закриті компетентними органами і посадовими особами за відсутністю складу злочину на підставі ст.6 п.2 КПК України».

Незаконне поновлення цієї справи (всупереч рішенню Верховного суду України) є грубим порушенням параграфу 4 протоколу №7 до Європейської конвенції з прав людини, а також ст. 61 Конституції України щодо сталості судових рішень.

Ця справа має бути негайно закрита та не підлягає подальшому розгляду. А тому я вимагаю від суду за моєї відсутності розглянути мої клопотання про закриття цієї тотально сфальшованої справи.

За станом здоров'я зараз я перебуваю в стаціонарі ЦКЛ № 5 «Укрзалізниці». При цьому в цій ситуації, на відміну від «справи Щербаня» Печерським судом м.Києва, я не вбачаю підстав для нанесення подальшої непоправної шкоди моєму здоров'ю під час доставки та участі в розгляді справи в Київському районному суді м. Харкова у справі ЄЕСУ, в якій вже є рішення Верховного суду України на мою користь. Тому прошу суд керуватися вимогами ст. 249 КПК України в редакції 1960 р.

Водночас з метою уникнення спекуляцій, якими займаються представники правлячого режиму, вважаю за необхідне повідомити, що ГПУ за дорученням Януковича зараз фальшує кримінальну справу про нібито мою участь у замовленні вбивства Є.Щербаня.

Не зважаючи на абсолютну абсурдність цих обвинувачень, ГПУ організовує політико- пропагандистське шоу на так званих допитах так званих «свідків» в смішних судових засіданнях. Усе це здійснюється з грубим порушенням вимог ст. 225 КПК України (в редакції 2012 р.). Однак, користуючись моїм станом здоров'я, режим вирішив свідомо проводити ці допити за моєї відсутності. Оскільки мова іде про безглузде обвинувачення мене у вбивстві, до якого я не маю жодного відношення, я готова, не зважаючи на загрозу моєму життю, погодитись на транспортування до м. Києва, оскільки суд відмовляється переносити допит свідків та проводить їх за моєї відсутності, посилаючись на сфальшовані акти Качанівської в/к № 54 про нібито мою відмову від доставки до м. Києва.

Ураховуючи все, що я сказала, зазначаю, що стан мого здоров'я не дозволяє бути присутньою в судовому засіданні, яке має відбутися 22.03.13 р. в Київському суді м. Харкова, згідно ст.249 КПК України (1960 р). При цьому я зазначаю, що я вимагаю, не зважаючи на тяжкий стан здоров'я, доставки в усі судові засідання із допиту свідків у сфальшованій справі Щербаня, зважаючи на тяжкість сфальшованих обвинувачень та бажання режиму Януковича за будь-яких обставин протизаконно та бездоказово призначити мені пожиттєвий термін ув'язнення.

Тимошенко Ю.В.

21.03.2013 р.

Смотреть комментарии → ← Назад в рубрику