Цензор.НЕТ

20.08.13 20:29

На границе Украины и ЕС хотят возвести Берлинскую стену, - Яценюк. ВИДЕО

Во вторник, 20 августа, председатель Политсовета ВО "Батькивщина", председатель фракции "Батькивщина" Арсений Яценюк на открытии Десятого Всемирного конгресса украинцев во Львове обнародовал обращение Юлии Тимошенко к участникам Конгресса.

Об этом сообщает Цензор.НЕТ со ссылкой на пресс-службу партии. Арсений Яценюк подчеркнул, что Юлии Тимошенко "нет сейчас с нами физически, но она с нами духом, сердцем, своими мыслями и нашей общей идеей - идеей великой Европейской Украины".

Он напомнил, что несколько недель назад встречался с Юлией Тимошенко в харьковской больнице. По словам Арсения Яценюка, там "маленькая комнатка, несколько квадратных метров, кровать, там сотни охраны, все блокировано, окна за решеткой и заклеены, ничего не видно, и они не открываются": "Там одна маленькая хрупкая женщина, немного похудевшая, но стойка силой, духом и волей ".

"Эта женщина передала вам лучшие поздравления, низко поклонилась и сказала - мы вместе победим, если будем верить в нашу победу и будем объединены в наших целях", - отметил Арсений Яценюк и процитировал обращение Юлии Тимошенко к участникам Всемирного конгресса украинцев.

Читайте на «Цензор.НЕТ»: Все наши силы будут сосредоточены на евроинтеграции Украины, - глава Всемирного конгресса украинцев

Приводим текст обращения на языке оригинала: "Завдяки в тому числі і вашій боротьбі Україна стала державою та отримала шанс на демократичне європейське майбутнє. Я глибоко зворушена рішучістю, з якою ви піднесли свій голос на захист верховенства права, справедливості, людської гідності та підтримали новітніх політичних в'язнів - Юрія Луценка, інших репресованих членів мого Уряду та мене. Уклінно дякую вам за це".

У зверненні наголошується, що цьогорічний Конгрес відбувається у літо 80-х роковин Голодомору - "найбільш замовчуваного геноциду у європейській історії та найжорстокішої трагедії нашого народу". "Сім років тому Голодомор було визнано геноцидом і українським парламентом, і провідними країнами світу. Це є результатом і вашої самовідданості", - процитував голова Політради "Батьківщини" Юлію Тимошенко.

"Ім'ям і мертвих, і живих, і ненароджених ми повинні вирватися із мороку, де вбивали голодом дітей; де панували несправедливість і неправда. Вирватися туди, де наш справжній, вистражданий історією дім," - йдеться у зверненні.

Лідер "Батьківщини" підкреслює, що для нас зараз немає більшого пріоритету, ніж укладання угоди між Україною та Європейським союзом: "Для мене це не питання моєї волі чи неволі. Це питання існування нашої держави".

Юлія Тимошенко переконана, що наш європейський вибір необхідно закріпити перемогою демократичних сил на президентських виборах 2015 року. У листі вона підкреслила, що всі висновки, які слід було зробити з уроків 2005-2010 років, - зроблені: "Три опозиційні парламентські сили уклали публічну угоду про повну координацію своєї діяльності під час президентських виборів. Немає ані дня, ані години, коли б я не думала над проектом майбутнього України після нашої перемоги".

"Шлях до неї буде складним, значно важчим ніж у 2004 році. І нам конче потрібна консолідація всього світового українства. Вірю у перемогу; твердо переконана, що ми не є нацією, яка «ніколи не втратить шансу, щоби втратити шанс». І доки ми не досягнемо своїх цілей, я ані на хвилину не припиню боротьби", - йдеться в листі.

У зверненні, яке зачитав Арсеній Яценюк, Юлія Тимошенко висловила переконання, що "Україна стане країною, де хочеться жити, творити і народжувати дітей, а зарубіжне українство пишатиметься своєю історичною Батьківщиною".

Читайте также: На Всемирном конгрессе украинцев Януковича не ждут: Президенты приходят и уходят, а мы жили и без них

Смотреть комментарии → ← Назад в рубрику