Цензор.НЕТ

18.10.14 08:46

Муженко все не проводит ротацию: а если на Киев пойдут мехбригады? ВИДЕО

"Война – это не только когда рвутся мины. Это когда работают с твоими мозгами, когда промывают мозги. И эту войну за умы солдат, молодых ребят, здесь в центре Киева, мы проиграли..."

"Так Арсен Аваков прокоментував виступ бійців Нацгвардії "на Київ", що мало місце 13 жовтня", - пишет в блоге журналист 5 канала Олексій Братущак, сообщает Цензор.НЕТ. "Якщо завтра "на Київ" піде 93-а бригада? Ми програли війну за розум солдатів. Ось повний коментар міністра від 16 жовтня: "Война - это не только когда рвутся мины. Это когда работают с твоими мозгами, когда промывают мозги. И эту войну за умы солдат, молодых ребят, здесь в центре Киева, мы проиграли... Контрразведка, командиры и политруки этих соединений будут наказаны". Коли 13 жовтня бійці Нацгвардії йшли на Київ, я був у зоні АТО. Того дня наша знімальна група 5 каналу побувала у розташуванні 93-ї бригади. Спочатку у командному пункті комбриг розповідав про досягнення своїх хлопців. Це, у першу чергу, тримання позицій у донецькому аеропорту. За тиждень у терористів більше 400 двухсотів, казав комбриг. Так воюють наші "кіборги")

Смотрите: Инспирированные извне протесты Нацгвардии предотвращены в 10 городах, - Шкиряк. ВИДЕО

Але говорив він і про певні проблеми. Одна з них - відсутність ротації. Згодом про цю ж проблему казали і рядові бійці. Ми відправились на блок пост, де стоять хлопці з 8-ї роти 3 батальйону. Цей блокпост називають найкращим. У "кращих" бронежилети лише у кожного другого. Харчуються хлопці лише завдяки волонтерам та підтримці місцевих жителів. Дехто з бійців одяг купував "за власні". Теплі речі у них ще з квітня. На папері. У реальності, кажуть, усе згоріло в боях. Але з усіма цими проблемами хлопці звиклилися. З усіма, окрім однієї: їм постійно обіцяють ротацію. Чи не щомісяця. Ось послухайте трохи емоційний виступ солдата Сашка:


Сашко вкотре підтверджує, що готовий за Україну боротися до останнього. Але за півроку морально виснажився. Важко пережити постійні бої, обстріли, втрату товаришів. Хлопці на фронті півроку. Пройшли увесь Донбас. Виходили з оточення з Верхньої Кринки (ніхто ж не здивуєтсья, що Іловайськ - єдиний випадок оточення? Просто у військових, на відміну від добровольчих батальйонів, не прийнято на увесь світ розповідати про прорахунки командирів). Таких, як Сашко, ціла рота. Вони запитують командирів про ротацію. У відповідь - одні обіцянки. То у серпні, то у вересні, то у жовтні. Після таких обіцянок у хлопців склалося враження, що їх просто обманюють. Чергова обіцянка була - 15 жовтня. "Якщо нас знову кинуть, то ми відійдемо самі", - в серцях кидає Сашко. Уже за півгодини хлопці дізналися: ротація відкладається до початку листопада. Але самовільно вони не відійшли.

Смотрите: "Ребята, не надо этого разбрата. Москаль, на Украину наступает. Будет победа - будет и дембель", - раненные добровольцы - срочникам НГУ. ВИДЕО

Обурення хлопців - справедливі. Це вже нам каже командир підрозділу. Він не хоче "світити" обличчя на камеру та не представляється, щоб вороги менше знали. Вважає, що хлопців потрібно звільнити, і залишити лише добровольців. Але головною проблемою називає іншу: відсутність покарання для дезертирів. Принаймні хлопці з передової не бачать, щоб карали тих, хто залишив позиції. - З роти (91 чоловік) залишилося 40. Це разом із хворими та пораненими. Інші 51 - під будь якими приводами намагаються не повертатися на передову, - каже командир.
А ще командир обурюється, що усі "патріоти" сидять по домівках. І замінювати хлопців майже нема ким. От думав, чи писати про це. Усе таки не дуже приємна ситуація для висвітлення. Ворог може лише порадіти з наших проблем. Але замовчувати подібні факти не можна. Вище керівництво має знати в якому моральному стані наші бійці. І знати про це не тоді, коли вони стоять на ганку Адміністрації Президента, а значно раніше. Щоб не програвати війну за розум цих хлопців. Бо втрачати "кіборгів" через брехню військового командування так само боляче, як і від кулі ворога. Було б чесніше одразу сказати хлопцям про службу "до переможного кінця", а не кормити їх щомісяця обіцянками про наближення ротації. Бо просто не можна брехати людям. Тим більше Героям, які стримують ворога. Бо якщо не вони, то хто?" - пишет журналист.

І на останок наш матеріал з розташування 93-ї:

Смотреть комментарии → ← Назад в рубрику